Microsoft, Office Insider’a Yeni Bir Aktüelleştirme Getirdi

Güncelleştirmede birinci gözümüze çarpan özellik; Word, PowerPoint, Excel, Outlook ve OneNote uygulamalarına yeni simgeler getirilmesi oldu. Geçen sene yeni simgelerin geleceğini duyuran Windows, tıpkı vakitte bu simgelerin birçoğunu daha evvelden Süratli kademedeki Insider kullanıcıları için kullanıma sunmuştu. Güncelleştirmeyle birlikte OneNote simgesi, UWP uygulaması için de kullanılabilir oldu. Yeni dizaynlarına kavuşan simgeler, artık aşağıdaki biçimde görünecek.

Bu özelliğe ek olarak yeni gelen uygulamayla birlikte kullanıcılar, artık Office Word, Excel, PowerPoint, Access, Project ve Visio’nun başlık çubuğuna eklenen hesap değiştiricisi seçeneği ile birden çok ferdî hesabı ve kurumsal hesabı daha kolay yönetebilecek.

Outlook’a eklenen kolaylaştırılmış şerit ile kullanıcılar, en çok kullandıkları seçenekleri pencerenin üst kısmından görüntüleyebilecek ve şeride diledikleri seçeneği sabitleyebilecekler. Ayrıca Outlook seçenekleri artık bulut sistemine kaydedilebilecek. Böylece kullanıcılar, öteki bir aygıttan giriş yaptıklarında Odaklanmış Gelen Kutusu üzere özellikler üzerinde yapılan tercihler kaybolmayacak.

Windows kullanıcıları için Word’e yeni bir Odak modu gelecek ve Kullanıcı Arabirimi Ögeleri’nin (UI) büyük bir kısmını uygulama penceresinden kaldıracak. Kullanıcılar bu sayede ögelerdense eriştikleri evraka odaklanabilecekler. Mac kullanıcılarında bu özellik evvelden bulunuyordu. Bunların dışında, beyaz ya da siyah art planlara odaklanmakta zorluk yaşayan kullanıcılar için dokümanlara yeni art plan rengi seçenekleri eklenecek.

Son olarak Access uygulaması artık Microsoft Graph’ı bilgi kaynağı olarak kullanabilecek ve kullanıcıların masaüstü bilgi tabanlarına daha uyumlu ve bağlamsal bilgiler getirebilecek.

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

Sitene Ücretsiz Trafik Kazan

0
Traffic Bot

Biontech aşısı yan etkileri ne kadar sürer? Biontech yan etkileri neler,...

0
Biontech aşısı yan etkileri merak ediliyor. Aşı olacak ve olmuş olan vatandaşlar 'Biontech yan etkileri ne kadar sürer, nasıl geçer?' Sorusuna yanıt arıyorlar. İşte...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-