Microsoft, Office Insider’a Yeni Bir Aktüelleştirme Getirdi

Güncelleştirmede birinci gözümüze çarpan özellik; Word, PowerPoint, Excel, Outlook ve OneNote uygulamalarına yeni simgeler getirilmesi oldu. Geçen sene yeni simgelerin geleceğini duyuran Windows, tıpkı vakitte bu simgelerin birçoğunu daha evvelden Süratli kademedeki Insider kullanıcıları için kullanıma sunmuştu. Güncelleştirmeyle birlikte OneNote simgesi, UWP uygulaması için de kullanılabilir oldu. Yeni dizaynlarına kavuşan simgeler, artık aşağıdaki biçimde görünecek.

Bu özelliğe ek olarak yeni gelen uygulamayla birlikte kullanıcılar, artık Office Word, Excel, PowerPoint, Access, Project ve Visio’nun başlık çubuğuna eklenen hesap değiştiricisi seçeneği ile birden çok ferdî hesabı ve kurumsal hesabı daha kolay yönetebilecek.

Outlook’a eklenen kolaylaştırılmış şerit ile kullanıcılar, en çok kullandıkları seçenekleri pencerenin üst kısmından görüntüleyebilecek ve şeride diledikleri seçeneği sabitleyebilecekler. Ayrıca Outlook seçenekleri artık bulut sistemine kaydedilebilecek. Böylece kullanıcılar, öteki bir aygıttan giriş yaptıklarında Odaklanmış Gelen Kutusu üzere özellikler üzerinde yapılan tercihler kaybolmayacak.

Windows kullanıcıları için Word’e yeni bir Odak modu gelecek ve Kullanıcı Arabirimi Ögeleri’nin (UI) büyük bir kısmını uygulama penceresinden kaldıracak. Kullanıcılar bu sayede ögelerdense eriştikleri evraka odaklanabilecekler. Mac kullanıcılarında bu özellik evvelden bulunuyordu. Bunların dışında, beyaz ya da siyah art planlara odaklanmakta zorluk yaşayan kullanıcılar için dokümanlara yeni art plan rengi seçenekleri eklenecek.

Son olarak Access uygulaması artık Microsoft Graph’ı bilgi kaynağı olarak kullanabilecek ve kullanıcıların masaüstü bilgi tabanlarına daha uyumlu ve bağlamsal bilgiler getirebilecek.

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

Netflix Türkiye’den Abonelik Ücretlerine Dev Zam!

0
Netflix, dünyanın pek çok bölgesinde yaptığı zamların ardından en sonunda ülkemizdeki fiyatlarında da zam kararı aldı. Yeni fiyatlarla birlikte standart paketin yeni fiyatı, 4K...

Vardiyalı çalışanlarda kalp hastalığı riskinin daha yüksek olduğu ortaya kondu

0
Risk artışı, biyolojik saatin çalışma saatleriyle uyumsuzluğundan kaynaklanıyor Yeni bir araştırmaya göre vardiyalı çalışanların kalp hastalıklarından mustarip olma riski, çalışma saatleri düzenli olanlara kıyasla daha...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-