Hes Kodu Nasıl Alınır ? Hes Kodu Nasıl Oluşturabilirsiniz ?

Hes Kodu Nasıl Alınır ? Hes Kodu Nasıl Oluşturabilirsiniz ? Koronavirüsle mücadele kapsamında geliştirilen Hayat Eve Sığar (HES) mobil uygulaması hayatın her alanında kullanılmaya başlanıldı.

Hes Kodu Nedir ?

Hes kodu, Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından koronavirüs ile mücadele kapsamında geliştirilen Hayat Eve Sığar  “HES Kodu” kontrol ve takibini vatandaşlarının hizmetine sunduğu şehirler arası seyahatlerde, iş yerleri ve AVM tarzı tüm alanlarda kullanabilen herhangi bir risk taşıyıp taşımadığına dair güvenli bir şekilde paylaşmanıza yarayan koddur.

Hes Kodu Nasıl Oluşturabilirsiniz ?

Salgınla beraber hayatımıza giren HES kodu, “Hayat Eve Sığar” mobil uygulaması üzerinden, “HES kodu işlemleri” bölümüne girilerek alınabiliyor. Yapmanız gereken mobil uygulamayı indirdikten sonra karşınıza çıkan ekranda “HES kodu oluştur” butonuna tıklanarak ve kod kullanım süresi seçilerek HES kodu çok rahatlıkla oluşturabilirsiniz.

Hes Kodu uygulamasında üretilen kodun herhangi bir süre ile kısıtlanması, paylaşılması, silinmesi gibi tüm yönetim, Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşların kontrolüne bırakılmıştır. Kullanımı tamamen sizin güvenliğiniz içindir.

HES Kodu

HES uygulaması nasıl indirilir?

“Hayat Eve Sığar” HES Kodu uygulaması, Play Store ve App Store üzerinden cep telefonlarına ücretsiz olarak linklerden indirebilirsiniz.

HES Kodu SMS ile Nasıl Alınır ?

Hes Kodu uygulaması yerine SMS yöntemi ile Hes kodu alabilirsiniz. Hes Kodu alabilmek için HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, Kimlik Kartının Ön Yüzündeki Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve “Paylaşım Süresi” gün sayısı olarak yazılır ve 2023’e SMS olarak gönderilir. Sistem üzerinden, seyahatiniz için geçerli gün sayısı kadar HES kodunuz telefonunuza gönderilecektir.

Örnek;  HES 11100011100 4593 30 şeklinde 2023 mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

Paylaşım Süresi’nin seçeceğiniz uçuşun tarihinden en az 7 gün daha fazla olması gerekir. Örneğin uçuşunuz 10 gün sonra ise en az 17 gün geçerli Paylaşım Sürelisi bir kodunuz olmalı. HES kodunun geçerli olması için Paylaşım Süresi’ni girerken yolculuk tarihine kadar olan gün sayısına en az 7 gün daha eklemelisiniz.

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

İç Girişimcilik ve Temel Belirleyiciler Nedir?

0
İlk defa cümle içerisinde 1978 senesinde geçirilmiş olan iç girişimcilik nedir? Sorusu son zamanlarda sıklıkla kullanılmakta. İç girişimcilik nedir? Sorusunun cevabına gelecek olursak: Belli bir kurumla ilgili yapı...

Elon Musk’tan hükümetlere kripto para tavsiyesi

0
Sosyal medya platformu Twitter'da yaptığı paylaşımlarla kripto para grafiğini bir hayli etkileyen Elon Musk yeni açıklamalar yaptı. (adsbygoogle = window.adsbygoogle...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-