Thodex soruşturması: Faruk Fatih Özer’in iki kardeşi gözaltına alındı, 11 kişi aranıyor

Yaklaşık 2 milyar dolarla yurt dışına kaçtığı iddia edilen kripto para borsası Thodex’in kurucusu ve yöneticisi Faruk Fatih Özer’in ağabeyi Güven Özer’den sonra ve kız kardeşi Serap Özer de soruşturma kapsamında gözaltına alındı. Böylece soruşturmada gözaltına alınanların sayısı 69’a yükseldi. 11 kişi hala aranıyor.

Anadolu Ajansı, Güven Özer’in İstanbul Pendik’te, Serap Özer’in Kocaeli’nde gözaltına alındığını duyurdu.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, şirketle bağlantılı oldukları tespit edilen 80 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarılmıştı.

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, soruşturma kapsamında, İstanbul merkezli 8 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi.

Thodex Kurucusu
Thodex Kurucusu Faruk Fatih

Adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda dijital malzeme ve doküman ele geçirildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Cumartesi günü, Thodex’in 120’den fazla ülkede faaliyet gösterdiğinin tespit edildiğini açıklamıştı.

Uluslararası Polis Teşkilatı (Interpol), Türkiye’nin talebi üzerine Cuma günü Faruk Fatih Özer hakkında kırmızı bülten çıkarmıştı.

çişleri Bakanı Süleyman Soylu da aynı gün gün Arnavutluk İçişleri Bakanı Bledar Cuci ile yaptığı telefon görüşmesinde, Özer’in yakalanmasını ve Türkiye’ye iade edilmesini istemişti.

Soylu, Özer’in Türkiye bankalarındaki 31 milyon lirasına el konulduğunu açıklamıştı.

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) da Thodex’in tüm hesaplarına bloke koymuş durumda.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Cumartesi günü, 2017’de Faruk Fatih Özer tarafından Koineks Teknoloji A.Ş. ismiyle kurulan ve 2020’de yurt dışına açılarak adını değiştiren Thodex’in 120’den fazla ülkede faaliyet gösterdiğinin tespit edildiğini duyurmuştu.

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

YKS 2021 Tercihleri Ne Zaman Açıklanacak? Üniversite Tercihleri Ne Zaman Açıklanacak?

0
YKS tercihlerinde sona gelindi. Binlerce öğrenci, Üniversite tercihlerinin ne zaman açıklanacağını merak ediyor. YKS 2021 tercihleri için son gün Ağustos'un 20'si olarak açıklandı. Adaylar,...

Ghezzal gerçekleri! Neden “yanlış” diye paylaşım yaptı

0
Önceki gün Ghezzal’ın babası Mohamed ile yaptığımız röportaj gündeme bomba gibi düşmüş, “ Galatasaray ’dan teklif aldık ancak oğlum yüzde 100 Beşiktaş ’ta kalacak”...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-