Hindistan’da bu kez de “üçlü mutant” koronavirüs varyantı çıktı

Hindistankoronavirüsün en kötü tezahürlerinden birini durdurma savaşı verirken Kovid-19‘un yeni bir “üçlü mutant” varyantını tespit etti.

Hindistan halihazırda Kovid-19 vakalarında büyük bir artışla karşı karşıya ve birçok sağlık uzmanı buna sebep olarak çifte mutasyonu işaret ediyor. Üçlü mutantın ortaya çıkması yalnızca mevcut sorunlara bir yenisini ekleyecek.

Üçlü mutasyon, üç farklı Kovid-19 suşunun bir araya gelerek yeni bir varyant oluşturması anlamına geliyor. NDTV News’un haberine göre Batı Bengal, Maharaştra ve Delhi gibi vilayetlerde bu mutantın sebep olduğu vakaların olduğuna inanılıyor.

McGill Üniversitesi’nde epidemiyoloji profesörü Madhukar Pai, NDTV’ye şunları söyledi:

Hindistan'da Mutant Korona Vakası

“Bu daha bulaşıcı bir varyant. Çok sayıda kişiyi çok çabuk hasta ediyor. Aşılarda ufak düzenlemeler yapmaya devam etmeliyiz. Bunun için hastalığı anlamamız gerekiyor. Ama gen dizilemesi için seferberliğe ihtiyacımız var.”

Pai, çifte mutasyonu tespit etmede yaşanan gecikmenin bile Hindistan’daki mevcut virüs artışına katkıda bulunmuş olabileceğini söyledi.

Haber şu esnada üçlü mutantın endişe sebebindense dikkat çekilmesi gereken bir varyant olduğunu belirtiyor.

Delhi merkezli Bilimsel ve Endüstriyel Araştırma Konseyi Genom Bilimi ve Tamamlayıcı Biyoloji Enstitüsü’nde (CSIR-IGIB) çalışan bilim insanı Vinod Scaria, Twitter’daki ayrıntılı açıklamasında, aşıların bu varyant karşısında etkili olup olmadığını değerlendirmek için deneye dayalı yeni bilgilere de ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

Survivor kim elendi, son eleme adayı kim oldu?

0
Survivor 2021’in dün akşam oynanan haftanın son dokunulmazlık oyununda Mavi ve Kırmızı takım arasında yine kıyasıya bir mücadele yaşandı. Bu dokunulmazlık oyununu kazanan aynı...

Ford, Yeni Ranger’ın Zor Şartlarda Performans Sergilediği Videosunu Paylaştı [Video]

0
Ford Europe YouTube kanalında, daha önce kamuflajlı olarak kameralara yakalanan Ford Ranger'ın doğada her türlü şartta performans sergilediği bir teaser'ı paylaşıldı. Aracın tasarımı dâhil...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-