Microsoft, Windows 8’deki Mağazasının Fişini Çekiyor

Windows 7'den sonra ihtilal niteliğinde gelen Windows 8, Microsoft için kısa bir geçişte kullanılmış, akabinde takviyesini bitirmişti. Windows 10 ile yollarına devam eden Microsoft, Windows 8 için mağazada bulunan uygulamaların güncellenmesini durduruyor. Microsoft daha evvel yayınlanan resmi programlarına nazaran 2023'te sonlanacak olan durum, sessiz sedasız yapılan değiştirme ile 1 Temmuz 2019'a alındı. 

Yazılı programda tarihi değiştirdikten sonra unsur ekleyen Microsoft, geliştiricilerin uygulamalarını mağaza üzerinden güncellemeye devam edebileceklerini, lakin bunun Windows 8 kullanıcılarına ulaştırılmayacağını belirtti. Windows 8.1 için bu türlü bir durum ise kelam konusu değil. Windows 8.1 kullanıcıları 2023'e kadar Microsoft Mağazası üzerinden süreçlerine devam edebilecekler. 

2012 yılında piyasaya sürülmüş olan Windows 8, hala azımsanmayacak bir kitle tarafından kullanılmaya devam ediyor. Windows 8 kullanıcıları 2016 yılından beri takviye almasalar da bu durum onlar için bir şey söz etmiyor üzere görünüyor lakin Microsoft'un bu üzere atakları ile Windows 8'i büsbütün bitirmek istediği görülüyor. Aslında kullanıcılar için de fiyatsız olarak Windows 8.1'e geçiş imkanı sunuluyor. Microsoft, Windows 8.1'in temel dayanağını 9 Ocak 2018'de bitirdi. İşletim sisteminin gelişmiş takviyesi ise 10 Ocak 2023'te sona erecek.

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

TürkNet İnternet Ücretlerine Yüzde 21 Zam Geldi: İşte Yeni İnternet Fiyatı

0
TürkNet, internet ücretlerinde fiyat artışı kararı aldığını duyurdu. Ancak yeni ücretlendirmelerden TürkNet GigaFiber altyapısını kullanan kullanıcılar etkilenmeyecek. ...

Masterchef 16. yarışmacı kim oldu? Sergen ana kadroya girdi mi, Masterchef...

0
Masterchef ana kadroya kimler girdi, Masterchef 16 yarışmacı kim oldu? MasterChef Türkiye'de ana kadro yarışmacıları belli oldu. MasterChef Türkiye, dün akşam yayınlanan ana kadroya...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-