Google Sürekli olarak Donuyor! Google Donma hatası ve çözümü

Sabah saatlerinden bu yana Android kullanıcıları telefonlarında aniden “Google sürekli duruyor” gibi problemlerle karşılaşmaya başladılar. Xiaomi, Huawei ve Samsung dahil bütün akıllı telefonları etkileyen can sıkıcı sorun cihazları adeta kullanılamaz hale getiriyor. “Google çöktü mü?” sorularını akıllara getiren esrarengiz durumun neyden kaynaklandığı ise bilinmiyor.

Gelen raporlar çoğunlukla hatanın Google Play hizmetleri ve Google uygulamaları özelinde yaşandığına işaret etti. Sosyal medya bu gibi raporlarla çalkalanırken; Google sürekli duruyor hatası için çözüm önerisi hazırladık.
Google sürekli duruyor hatası neyden kaynaklanır?

Android kullanıcılarının başına bela olan Google hatasına ilişkin şirket yetkililerinden henüz resmi bir açıklama gelmedi. Anlık rapor bildirim platformu Downdetector’e baktığımızda kullanıcıların ağırlıklı olarak arama, mobil uygulamalar ve AdSense’de hata aldıklarını görüyoruz. Görünüşe bakılırsa Google sunucularında genel bir aksama söz konusu.

Google duruyor hatasının aniden yaşanmasının sebebi, kullanıcı farkında bile olmadan uygulamanın güncellenmesi. Play Store aracılığıyla otomatik olarak güncellemeler telefonlarımıza yükleniyor. Bu nedenle çok sayıda kişi bu sabah saatlerinde beklenmedik bu hatayla karşılaşmaya başladı.

Google hatası çözümü

Google uygulamasının kapanma hatasını çözmek için kullanıcıların elinde ne yazık ki kesin yöntem bulunmuyor. Ancak sosyal medyada yapılan paylaşımlara göre, Play Store önbelleğini ve verilerini tamamen silmek problemi ortadan kaldırabiliyor. Google sürekli duruyor hatası Play Store ile bağlantılı olabileceğinden, önbellek temizliği büyük ihtimalle çözüm olacaktır. Bunun için;

  • Telefonunuzdan Ayarları açın.
  • Yüklü tüm uygulamaların yer aldığı bölüme ulaşın.
  • Listeden Google Play Store’u bulun.
  • Ardından Depolama Alanı seçeneğine tıklayın, Önbelleği Temizle ve Verileri temizle düğmelerine basın.
Alternatif çözüm:

  • Android System WebView’i kaldırın
  • Telefonunuzdan Ayarları açın.
  • Uygulamaları Yönet kısmına giriş yapın.
  • Buradaki “Tüm uygulamaları göster” veya “Sistem uygulamalarını göster” seçeneğine tıklayın.
  • Listeden ”Android Sytem WebView” uygulamasının üzerine tıklayın ve ”güncellemeleri kaldır” seçeneğini seçin.
  • Tüm bu adımları yerine getirdikten sonra telefonunuz bir kez kapatıp açın.

Bu işlemin ardından sorun hala çözülmezse Google’dan gelecek açıklamayı ve düzeltmeleri eklemeniz gerekecek. Aksi halde yapabileceğimiz pek bir şey gözükmüyor.
Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
2
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

2021 KYK yurt başvuruları ne zaman? Nasıl Yapılacak ?

0
2021 KYK yurt başvuruları başladı mı, hangi tarihler arasında alınacak? İşte yurt başvuruları ile ilgili detaylar! 20 Ağustos 2021'de tamamlanan YKS tercihlerinin ardından gözler YURTKUR...

2022 MTV Zammı Resmi Gazete’de Yayımlandı!

0
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2022 yılı MTV tutarları için yeniden değerleme oranında indirime gitti. Resmi Gazete'deki tebliğe göre 2022 yılı MTV zammı, yüzde 36 yerine yüzde...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-