Facebook’ta ücretli abonelik dönemi başladı!

Facebook Community Summit etkinliğinde sosyal ağ platformu yeni birtakım özelliklerini duyurdu. Bu seçenekler platform bünyesindeki grupları yönetmeye dair yeni araçları içeriyor. Bu noktada grup için tasarlanmış araçlar, alt gruplar ve ücretli abonelik gibi birkaç ekleme getirdi.
Özellikler arasında çevrimiçi grupları yönetenlerin görünüm, karşılama mesajları ve daha pek çok özelliğe sahip olabilecekleri yer alıyor. Facebook bu seçeneklerin bir grubu diğerinden ayırt etmeye yardımcı olacağını düşünüyor. Yeni araçlarla yöneticiler grubun renklerini değiştirebilecek, arka planları ve yazı tiplerinde ayarlamalar yapabilecekler.

Facebook gelirden kesinti yapmayacak

Yöneticiler, uygulama mağazası ücretleri ve geçerli vergiler hariç aboneliklerden elde edilen kazançları alacak. Facebook şu anlık ücretli abonelik gelirinden herhangi bir kesinti yapmayacağını açıkladı. Yine de sürecin gidişatına bağlı olarak bu durumun değişkenlik gösterme ihtimali var.
Bağış toplama etkinlikleri destek aldı

Facebook grupları topluluk bağış toplama etkinliklerine de el atıyor. Bu noktada grup projeleri için para toplamak gibi durumlara üyeler ödeme yapabilecek. Gruplar, gruplarına bağlı bir dükkan aracılığıyla mal satabilme imkanına sahip oluyor. Bu da üyelerin grubu desteklemesine farklı bir yol açıyor. Burada yöneticiler özel tişörtler ya da çantalar gibi çeşitli ürünleri satışa sunabiliyor.

Facebook, erken test aşamasında olan daha sonra geniş kapsamlı hale gelecek yeni bir tüketici deneyimi sunduğunu söyledi. Şirket bu konu hakkında pek bir ayrıntı belirtmedi. Ancak sayfa yöneticilerinin tek bir yerde topluluklar oluşturmasını yardımcı olacağını belirtti.

Şirket bu değişikliklerin ana şirket Meta’nın inşa ettiği metaverse için gelecek planlarında grupların nasıl bir rol oynayacağını gördüğünü söyledi. CEO Mark Zuckerberg konu hakkında şunları söyledi:

“Facebook’taki gruplar ve topluluklar bu vizyonun önemli bir parçası olacak. Birlikte olmanın yerini hiçbir şey tutamaz. Ancak şahsen birlikte olamadığımız zaman metaverse bu yüz yüze bağlantı hissini hissetmeye daha da yaklaşmamıza yardımcı olacak. Bu nedenle 2D ekranlarda uygulamalarımızdan daha sürükleyici sanal deneyimler köprüler oluşturmaya odaklandık. Facebook ve gruplarını bunun merkezinde olacak. Bu topluluk kutlamalarının başlamasına yardımcı olmak için burada olmaktan ötürü mutluyum. “

Mark Zuckerberg
Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

Vardiyalı çalışanlarda kalp hastalığı riskinin daha yüksek olduğu ortaya kondu

0
Risk artışı, biyolojik saatin çalışma saatleriyle uyumsuzluğundan kaynaklanıyor Yeni bir araştırmaya göre vardiyalı çalışanların kalp hastalıklarından mustarip olma riski, çalışma saatleri düzenli olanlara kıyasla daha...

Leyla ile Mecnun Exxen’de ne zaman yayınlanacak ?

0
Leyla ile Mecnun yeniden ne zaman başlayacak? TRT1 ekranlarında yayınlanan ve büyük bir hayran kitlesine sahip olan Leyla ile Mecnun dizisi, Acun Ilıcalı'nın sahibi...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-