Fitch, Türkiye’nin Kredi Notunu Düşürdü

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye’nin kredi notunu B+’dan B’ye indirdi, görünümünü ise “negatif” olarak teyit etti.

Bloomberg’de yer alan habere göre Fitch’in yaptığı değerlendirmede kredi notunun düşürülmesine ilişkin şu ifadeler yer aldı:

“Artan geriye dönük endeksleme riskleri ve döviz kuru geçişkenliğinin hem hız hem de büyüklük olarak artması nedeniyle liranın ek değer kaybetmesi nedeniyle yörüngesi oldukça belirsizliğini koruyor.”

Şubat 2022’de de düşürmüştü

Kuruluş, 2022’de yıllık enflasyonun ortalama yüzde 71,4’e çıkacağını tahmin ettiklerini de açıkladı.

Fitch, Şubat 2022’de kredi notunu düşürmüştü

Fitch 12 Şubat’ta aldığı karar ile Türkiye’nin kredi notunu BB-‘den B+’ya indirdiğini, görünümünü ise “negatif” olarak teyit ettiğini açıklamıştı.

Fitch bu tarihte yayımladığı raporda, ‘daha sık ve yoğun politika odaklı’ finansal stres dönemlerinin, Türkiye’de yüksek enflasyonu, düşük dış likiditeyi ve zayıf politika güvenilirliği açısından kırılganlıkları artırdığını belirtmişti.

Moon Bilişim Asansör Reklam Fiyatları

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

YKS sınav giriş yerleri açıklandı! YKS giriş belgesi ÖSYM sayfasından nasıl...

0
YKS sınavının yapılmasına sayılı günler kaldı. ÖSYM, YKS giriş belgelerini erişime açtı. YKS'ye girecek öğrenciler, ais.osym.gov.tr üzerinden sınav giriş yerlerini öğrenebilecek. YKS'nin TYT oturumunun...

Parasını Alamayan Vatandaş, İş Makinesiyle Şirket Kamyonlarını Ezdi [Video]

0
Türkiye'de Sıradan Bir Gün: Parasını Alamayan Vatandaş, İş Makinesiyle Şirket Kamyonlarını Ezdi (adsbygoogle = window.adsbygoogle || ).push({}); Şırnak'taki bir kömür ocağında...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-