Ana Sayfa Dizi & Film İzlemeniz Gereken En iyi Yabancı Diziler | IMDb Puanı 8 üzeri Diziler

İzlemeniz Gereken En iyi Yabancı Diziler | IMDb Puanı 8 üzeri Diziler

7
10857
İzlemeniz Gereken En İyi Yabancı Dizi Listesi
-Advertisement-

En iyi yabancı diziler hangileridir? Hangi diziyi izlemeliyim? En çok izlenen yabancı diziler hangileri ? gibi sorularınız varsa ve yabancı dizi önerileri arıyorsanız kesinlikle doğru adrestesiniz !

IMDb Puanı 8 ve üzeri Yabancı Diziler

Sizlere tüm zamanların izlemeniz gereken en iyi yabancı diziler önerilerini bir araya getirdik. Hemen aşağıdaki liste de en iyi yabancı diziler IMDB puanı 8 ve üzeri en iyi yabancı diziler listemize göre sıralanmıştır.

Umarım en popüler yabancı diziler listesinde verdiğimiz dizi tavsiyeleri hoşunuza gider! Belki de listede aşık olacağınız başka diziler bulabilirsiniz.

47. Preacher / Vaiz

En iyi yabancı dizi serisi Preacher

 • Yayın yılı ve sezon sayısı: 2016 / 4 sezon
 • Tür: Fantastik, Dram ve Macer
 • Bölüm Sayısı: 43
 • IMDb: 8.0 Kaynak
 • Preacher Fragman İzle
 • Oyuncular: Dominic Cooper , Joe Gilgun , Ruth Negga

Dizi, 1995 ile 2000 yılları arasında satış rekorları kıran ve büyük ilgi gören Preacher çizgi romanı serisinden uyarlanmıştır. Dizinin başrol kahramanı, Texas’lı vai Jesse Custer’dir. Fantastik harikası olan bu en iyi yabancı diziler listesindeki seriyi izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Ya bir melek ve bir iblis doğurursa? Bu çocuk ne olurdu? Kutsal mı yoksa şeytani mi yoksa her ikisi mi? Dizinin konusu, Texas Jesse Custer geçmişte karanlık işlere bulaşmış ve bunlardan kaçmaya çalışan başından geçen fantastik olaylar serisidir. Ancak vaizlik görevi için kiliseye babasının yanına gelir ve babasının yanında çalışmaya başlar. Burada Genesis adından, Tanrı kadar güçlü bir varlıkla birleşir. Bu yüzden sürekli geçmişini hatırlar ve yüzleşmek zorunda kalır.

Yine de her şeye rağmen insanlara iyilik yapmaya çalışmaktadır. Dizi fantastik bir türdür ve aksiyonu boldur. Bu dizide ki olaylar genellikle doğa üstüdür. Dizi AMC kanalında yayınlanmaktadır.

46. Marco Polo

En iyi yabancı dizi önerisi Marco Polo

 • Yayın yılı ve sezon sayısı: 2014 / 2 sezon
 • Tür: Macera ve Dram
 • Bölüm Sayısı: 20
 • IMDb: 8.0 Kaynak
 • Marco Polo Dizisi Fragman İzle
 • Oyuncular: Lorenzo Richelmy, Benedict Wong, Joan Chen

Bir Netflix yapımı olan, tarihi anlatımı ve son derece sürükleyici olarak yayına giren ve tarihsel gerçekler anlamında en iyi yabancı diziler listemizde yer alan bir yapımdır.

Ünlü İtalyan Kaşif Marco Polo’nun hayatının konu alındığı bu yapım sizlere açgözlülüğün ihanetin, cinsel entrika ve rekabetin çok olduğu yıllara götürüyor. Asya’nın gizemli topraklarına seyahatler yapan ünlü Kaşif Marco Polo’nun 13. yüzyılda Çin-Moğol İmparatoruluğunun Kubilay Han yönetiminde olduğu tarihte, genç kaşif başına gelen olaydan sonra asker olması zorunluluğu gerekirken, Moğolistan’ın en karanlık yılları ve kanlı savaşlarını şahit olan ve Kubilay Han‘ın hükümdarlığındaki maceralara dayanmaktadır.

45. Da Vinci’nin Şifresi / Da Vinci’s Demons 

En iyi Yabancı dizi önerisi Da Vinci'nin Şifresi

David S. Goyer tarafından yazılan, en iyi yabancı diziler arasına 8.0 ‘lık bir puan ile girmiş olan Da Vinci’s Demons serisi, Leonarda Da Vinci’nin Rönesans Floransa’sındaki kurgusal gençliğini konu almaktadır.

Büyük ressam aynı zamanda insanüstü bir deha ve yeteneğe sahip olan, Leonarda Da Vinci hayatını ve bu süre içerisinde yapmış olduğu icatları ve fikirleri nedeniyle devamlı işkence görmüştür. Genç dahi akıl, gerçek ve yalan ayrımındaki ince çizgide kendi kendi sorgulamaktadır.

Genç dahinin karşısında korkunç güçler yer alırken, bir zamanlar onun dehasını küçümseme gafletinde bulunan her insan onun zekasının bir lütuf olduğunu kavrayacaktır.

Bu kaliteli dizi en iyi yabancı diziler arasına girmeyi hak ettiğini düşündük ve en iyi yabancı dizi tavsiyesi olarak bu listeye girmiştir.

Da Vinci’nin Şifresi Dizini Türkçe Altyazı veya Türkçe Dublaj olarak izle.

44. The Falcon and the Winter Soldier

En iyi Yabancı Dizi The Falcon and The Winter Soldier

İlk bölümüyle büyük beğeni toplayan ve en iyi yabancı diziler arasına girmeyi başaran Marvel evreni dizisi The Falcon and the Winter Soldier. Disney yayınlanmaya başlayan iki büyük süper kahraman Falcon ve Winter Soldier bir araya gelerek düşmanlara karşı mücadelesini ele almaktadır.

Avengers: Endgame filminin ardından Sam Wilson Falcon ve Bucky Barnes Winter Soldier karakterlerinin, yeteneklerini ve sabırlarını test eden küresel bir macerada bir araya geliyor.

Marvel severler için heyecan dolu yeni bir seri ile izlenmesi gereken en iyi yabancı dizi listemize ekledik.

43. Gangs of London

En iyi yabancı dizi gangs of london izle

2020’nin en çok ses getiren dizilerinden Gangs of London, en iyi yabancı diziler arasında hızlı bir yükseliş yaparak sıralama yer almıştır. Londora’nın uluslararası çetelerce parçalara ayrılmış günümüz Londra’sında geçmektedir. Londra’nın en güçlü suç ailesinin başı Finn Wallace, bir suikast sonucu hayatını kaybeder. Ölümü sonra iktidar boşlukları sebebiyle bütün dengeler değişir. Ancak suikastı kimin azmettirdiği ortaya çıkması sonucu intikam peşine düşünce olaylar daha çözülmez hale gelir.

42. Orange Is the New Black

En iyi yabancı dizi önerisi orange new black

Netflix’in Orange is the New Black dizisine doyamıyor musunuz? 12 adet Emmy ödül adaylığı bulunan dizi, hapishane konu komedi dizisi olarak en iyi yabancı diziler listemizde yerini buldu.

Piper Chapman geçmişten gelen eski arkadaşı yüzünden, polisin yaptığı arama sonucu uyuşturucu taşımaktan hüküm giyerek hapse girer. Hapse girmeden önce zengin bir hayat süren Piper polise teslim olur ve hapishane hayatı başlamış olur.

Piper ilk günlerinde bu hayata ayak uyduramasa da, zaman ilerledikçe alışmaya başlar ve hapishane de yakın arkadaşlıklar kurmaya başlar. Zamanla Piper hapishane farklı bir kişilikte olduğunun farkına varır. Suç ve komedi karışımı olan dizi hapishane yaşamını merak edenlerin mutlaka izlemesi gereken eğlence dolu bir yapımdır.

41. Altered Carbon

En iyi Netflix Dizisi Altered Carbon

Netflix’in 2018 yılından aynı isimli çizgi romanından uyarlanan Altered Carbon, 25 yüzyılda alternatif bir gelecekte geçmektedir.

Dizinin konusu, insan zihninin dijital ortama aktarılarak karakterlerini ve ruhlarını yeni bedenlere transfer edebildikleri bir zamanda geçmektedir.

Netflix en çok izlenme payına sahip ve en iyi yabancı diziler listesinde en başında bulunan Altered Carbon, Takeshi Kovacs, yıldızlar arası bir savaşçı askerdir ve serinin her bölümün de aksiyon ve gerilimin doruklarına seyir sunmaktadır.

40. Lucifer

En iyi yabancı dizi luficer

Yayın yılı ve sezon sayısı: 2016 – / 6 Sezon devam ediyor
Tür: Suç, Fantastik ve Dram
Bölüm Sayısı: 93
IMDb: 8.1 Kaynak
Lucifer Fanstastik Dizisi Fragman İzle
Oyuncular: Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro

Netflix başarılı dizi serilerinden biri olan Lucifer, ilk olarak polisiye tarzında olmasına karşın, dizinin asıl teması Lucifer olarak adlandırılan şeytanın, cehennemin sıkıcı havasından kaçarak Los Angeles’a gelerek tatil yapması ile dünyada devamlı kalmak içn dünyada mekan açarak işletmesi üzerine işlenen fantastik türde bir yapımdır.

Lucifer gecen hayatının vermiş olduğu heyecan ile yaşarken komiser Chloe ile tanışır ve ona aşık olur, yetenekleri olması sebebiyle Polis Chloe ile beraber kriminal suçları çözmek için ona danışmanlık yapmaya başlar.

En popüler doğaüstü diziler arasında yerini alan Lucifer kaçırılmaması gereken en iyi yabancı diziler arasında yer alarak listemiz girmiştir.

Luficer dizisini Türkçe altyazı veya Türkçe Dublaj dizisini izlemek için tıklayınız.

39. Bodyguard

Bodyguard Yabancı Dizi

 • Yayın yılı ve sezon sayısı: 2018 / 1 Sezon
 • Tür: Suç, Dram ve Gerilim
 • Bölüm Sayısı: 6
 • IMDb: 8.1 Kaynak
 • Bodyguard Series Fragman İzle
 • Oyuncular: Richard Madden, Sophie Rundle, Vincent Franklin

Bodyguard, en iyi yabancı diziler arasında ilk sezonunda büyük hayran kitlesine ulaşmayı başardı. Başrolünde Game of Thrones’un başarılı oyuncusu Richard Madden oynadığı Londra Metropolünden Polis Teşkilat Kraliyetinde koruma şubesi için çalışan kahraman ama değişen bir savaş gazisi olan David Budd, siyasetin parlayan yıldızı Julia Montaigne’i korumakla yükümlü ve onun güvenliğinden sorumlu, aslında onun en büyük tehdit kim? Bunları öğrenmek için Bodyguard dizini takip listemiz aldık.

38. Watchmen

Watchmen Yabancı Mini Dizi

 • Yayın yılı ve sezon sayısı: 2019 / 1 Sezon
 • Tür: Aksiyon, Dram, Gizem
 • Bölüm Sayısı: 9
 • IMDb: 8.1 Kaynak
 • Watchmen Fragman İzle
 • Oyuncular: Regina King, Yahya Abdul-Mateen II, Tom Mison

Watchmen mini dizi, bizleri 1985 yılına geri götürüyor. Soğuk savaş dönemini çok iyi yansıtan mini dizi bizi bir anda nükleer savaş riskinin ortasına atıyor. Ayrıca dizi dünyamızın oldukça farklı bir evren de geçiyor.

Watchmen serisinin orjinal hali karmaşık ve uzun olması sebebiyle ve 2009 yılında çıkan film tam karşılığını verememiştir. ancka yapılan bu mini dizi ile oldukça iyi bir yapım ortaya çıkarılmış.

Lefttovers ve Lost gibi dizilerin yapımıcısı olan Lindelof, bu işe el attıysa en iyi yabancı diziler listemize girmeyi başarmıştır. Harika bir dizi bizleri bekliyor.

37. The Witcher

En iyi netflix dizisi The Witcher

Netflix fantastik türde dizisi olan ve Netflix dizi önerileri listemizde yer alan The Witcher, uzun yıllardır insan, cüce ve elflerin barış içinde yaşadığı ancak uzun bir zaman sonra barışın sona erdiği hikayeyi anlatmaktadır. Dünyayı bir yıkıma sebep olacak tüm ırkların büyük savaşı başlar. Bu sırada ise The Witcher olarak ünlenmiş Geralt of Rivia isminde tecrübeli suikastçı, kehanet de kendisi için vaadi edilen çocuğu aramaktadır. Beklediği çocuk öyle sıradan biri değildir. Dünyanın tüm dengesini değiştirecek inanılmaz bir güce sahiptir.

Yalnız bir canavar avcısı olan Geralt of Rivia, insanların canavarlardan daha kötü oldukları bir dünyada yerini bulmaya çalışacak ve fantastik drama türünde bu dizi de genç prensese doğru yol almaktadır.

Fantastik Tv serisinin büyük bir hayran kitlesine ve gelişmiş evrene sahip en iyi yabancı diziler listemiz de yer edinmiştir.

The Witcher TV Serisini Türkçe altyazılı veya Türkçe dublaj izlemek için tıklayın.

36. The Walking Dead

En İyi yabancı dizi the walking dead

 • Yayın yılı ve sezon sayısı: 2010-2022 / 11 Sezon
 • Tür: Korku, Gerilim ve Dram
 • Bölüm Sayısı: 177
 • IMDb: 8.2 Kaynak
 • The Walking Dead Dizisi Fragman İzle
 • Oyuncular: Andrew Lincoln, Norman Reedus, Melissa McBride

Dünya üzerinde en çok izlenen yabancı diziler arasında yer alan The Walking Dead, Ölüler yürüyor çizgi romandan televizyon ekranlarına uyarlanmış olup, ilk bölümünden bu yana çok büyük bir hayran kitlesine oluşmuştur.

Şerif Rick Grimes koma halinde hastane yatarken uyandığında bulaşıcı bir hastalığın etkisinde kalmış dünyanın enfeksiyon sonucunda zombiye dönüşmüştür.

Uyandığında ailesini bulup ve ölülere karşı hayatta kalma mücadelesinin hiç bitmediği, heyecan ve tempolu gerilim türündeki dizi de ölülerin yanı sıra kötü insanlarında bulunduğu bir ortam da risker ve hayatta kalmak için elinden gerekeni yapmaya çalışacaktır. Bu kadar izlenmeye rağmen IMDb puanında düşüş olsa The Walking Dead en iyi yabancı diziler serisinde başı çeken yapımlar arasındadır.

The Wallking Dead Alt yazılı veya Türkçe Dublaj olarak izle.

35. The Originals

En iyi yabancı dizi önerisi the originals

The Vampire Diaries devam niteliği olan ve New Orleans’ta geçen The Originals, Amerikan yapımı olan en sevilen fantastik vampir yapımıdır.

Dizinin adı ilk vampir olmalarından gelmekte olup, diğer vampirlerden daha hızlı ve güçlüdür. Güçlerinin yanı sıra mistik yetenekleri de
bulunur.

Güce aç bin yaşındaki vampirlerden oluşan aile fertlerinden Klaus, inşa ettiği New Orleans’ı geri almak ve onlara yanlış yapan herkese hükmetmek istiyor.

34. Ray Donovan

En iyi yabancı dizi önerisi Ray Donovan

 • Yayın yılı ve sezon sayısı: 2013-2020 / 7 Sezon
 • Tür: Suç ve Dram
 • Bölüm Sayısı: 8
 • IMDb: 8.3 Kaynak
 • Ray Donovan Dizisi Fragman İzle
 • Oyuncular: Liev Schreiber, Eddie Marsan, Dash Mihok

2013 yılında ekranlara gelen ve en iyi yabancı diziler arasına giren dizide, Los Angeles şehrinin zengin ve ünlülerin sorunlarını çözen, başlarına gelen gelen problemleri ortadan kaldıran ve bu sorunları çözerken profesyonel danışmanlık verirken, kendi ailevisel sorunlarında aynı başarıyı gösterememektedir. Suç ve dram severlerin Donovan ailesini özünü sarsan olaylar zincirini kesinlikle takip etmeniz gereken yapım.

33. Sense 8

Sense 8

 • Yayın yılı ve sezon sayısı: 2015-2018 / 2 Sezon
 • Tür: Mistik, Bilim Kurgu ve Drama
 • Bölüm Sayısı: 24
 • IMDb: 8.3 Kaynak
 • Sense 8 Series Fragman İzle
 • Oyuncular: Bae Doona, Jamie Clayton, Tina Desai

Yine bir bilim kurgu dizisi ile karşınızdayız. Bilim kurgu türünde olan Sense 8 dizisi en iyi yabancı dizi öneriler arasında listemizde yer verdik.

Dizinin konusu, dünyanın farklı yerlerinde yaşayan birbirinden farklı 8 insan aniden birbirlerini hislerini, psikolojilerini ve hissetmeye başlarlar. Ve daha sonrasında uzaktan iletişim kurabilirler ve deneyimlerini paylaşırlar. Bu sekiz kişinin başından geçen mistik olayların anlatan bir yapım.

32. Prison Break / Büyük Kaçış

Prison Break

 • Yayın yılı ve sezon sayısı: 2005-2017 / 5 Sezon
 • Tür: Aksiyon, Suç ve Drama
 • Bölüm Sayısı: 90
 • IMDb: 8.3 Kaynak
 • Prison Break Series Fragman İzle
 • Oyuncular: Dominic Purcell, Wentworth Miller, Amaury Nolasco

En çok izlenen yabancı diziler arasında Prison Break dizisi büyük bir hayran kitlesine ulaşan ve uzun yıllar ara verip bir final sezonu çekere takipçilerini mutlu etti.

Michael Scolfield ve Lincoln birbirinden farklı karakterlere sahip iki kardeş Lincoln suçsuz olarak hapse atılarak idam cezasına çarptırılır. Zeki ve planlama yeteneği çok iyi olan Michael abisini kurtarmak için cezaevine düşer. iki kardeşin hapishaneden kaçış hikayesini anlatan dizi en iyi yabancı diziler listemizde yer aldı.

31. Barry

En iyi yabancı dizi önerisi Barry

 • Yayın yılı ve sezon sayısı: 2018-… / 4 Sezon
 • Tür: Aksiyon, Suç ve Komedi
 • Bölüm Sayısı: 18
 • IMDb: 8.3 Kaynak
 • Barry Fragman İzle
 • Oyuncular: Bill Hader, Stephen Root, Sarah Goldberg

HBO bir başa projesi Barry, en iyi yabancı diziler serimizde bizimde beğenerek izlediğimiz kara komedi türünde bir dizi, Midwesterner isteksizce bir gangsterin karısıyla yatmakta olan bir aktöre hitap etmek için Los Angeles’a gittiğinde Barry, Melekler Şehri’nin onun sığınağı olabileceğini çok az biliyor. Hedefini oyunculuk sınıfına kadar takip eder ve sonunda hevesli umutlular topluluğuna, özellikle de sevgisinin nesnesi haline gelen adanmış öğrenci Sally’ye anında çekilir. Barry bir oyuncu olarak yeni bir hayata başlamak isterken, idarecisi Fuches’in başka fikirleri vardır ve tetikçinin suç geçmişi bu kadar kolay uzaklaşmasına izin vermez.

30. Lost

Lost Kayıp Dizisi

 • Yayın yılı ve sezon sayısı: 2004-2010 / 6 Sezon
 • Tür: Macera, Drama ve Fantastik
 • Bölüm Sayısı: 118
 • IMDb: 8.3 Kaynak
 • Lost Fragman İzle
 • Oyuncular: Jorge Garcia, Josh Holloway, Yunjin Kim

6 sezonluk bir baş yapıt en iyi yabancı diziler listemizde bulunan Lost gizemli bir adaya düşen yolcuları hayatını anlatıyor.

Lost gizemli bir adaya düşen Oceanic Flight 815 yolcusunun geçmiş, şimdiki ve gelecekteki yaşamları, ada içerisindeki hayatta kalma mücadelesinin başlamasıyla dramatik bir şekilde geçmektedir. Filmin her anlık bilinmezleri bulunmaktadır. Düşülen adanın sahip olduğu özel yetenekler ve Dharma Girişimcilik yapıları diziye soluk getirmiştir. Bu kavramların da dizide mükemmel bir şekilde entegre edildiğini ve çok güzel kurgulanarak izleyicileri ile buluşturulduğu gözlemlenmektedir.

Aceleyle oluşturulmuş koloni adadan çıkmanın yolunu ararken her keşif daha fazla sırrı beraberinde getiriyor, yoksa burası onların evi mi?

29. How I Met Your Mother

How I Met Your Mother dizisi

 • Yayın yılı ve sezon sayısı: 2005-2014 / 9 Sezon
 • Tür: Komedi , Romantik
 • Bölüm Sayısı: 208
 • IMDb: 8.3 Kaynak
 • How I met your Mother Fragman İzle
 • Oyuncular: Josh Radnor, Jason Segel, Cobie Smulders

Türkiye’de en çok izlenen ve popüler olan dizi en iyi yabancı dizilerin arasında listemizde yer almıştır.

Komedi ve romantizmin birleşimine ilgi duyan kitle için tam bir kahkaha şöleni, 5 kişilik bir arkadaş grubu komik, duygusal ve hüzünlü hikayesine tanıklık edeceksiniz.

Ted Mosby, anneleriyle nasıl tanıştığını anlatmak için çocuklarıyla oturur. Hikaye, arkadaşları Marshall, Lily, Robin ve Barney Stinson’un anılarından anlatılıyor. Tüm efsanevi 9 sezon, Ted’in “bir” ile son karşılaşma anına götürür. Romantik karakterimizin bekar kalmak gibi bir niyeti hiç yok ve kendine uygun kızı ararken çok sevimli maceralar yaşacaktır.

28. La Casa de Papel

La Casa de Papel Bir Baş Kaldırış Dizisi

 • Yayın yılı ve sezon sayısı: 2017- / 5 Sezon
 • Tür: Aksiyon, Suç ve Gizem
 • Bölüm Sayısı: 41
 • IMDb: 8.3 Kaynak
 • La Casa de Papel Fragman İzle
 • Oyuncular: Úrsula Corberó, Álvaro Morte, Itziar Ituño

Milyonlarca izleyici tarafından yakından takip edilen La Casa De Papel dizisi en iyi yabancı diziler arasında bulunan bir baş kaldırış yapımı.

Netflix’in dünya çapında rekor kıran kusursuzca tasarlanmış, üzerine yıllar verilmiş, başına buyruk bir ekip ve her detayı düşünülmüş bir soygun. İçerisinde aşk, entrika, ego, hırs, zeka içeren bu dizi baş yapıtlar arasında yerini alacak gibi duruyor.

Profesör olarak adlandırılan bir suç dehası, tarihin en büyük soygununu yapmayı planlar. Amacı İspanya Kraliyet Darphanesine girmektir. Bunun için de işlerinde uzman olan 8 suçludan oluşan bir ekip kurar. Ekip, 5 aylık bir eğitim sürecinden geçer ve bu sürede her ihtimali hesaba katarak soygunu kusursuz bir hale getirirler. Artık her şey hazırdır. 8 kişi, rehineleri de yanlarına alarak kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kitler fakat hiç hesaba katmadıkları olaylar gerçekleşir.

27. After Life

After Life Yabancı Dizi

 • Yayın yılı ve sezon sayısı: 2019- / 3 Sezon
 • Tür: Komedi, Dram
 • Bölüm Sayısı: 18
 • IMDb: 8.4 Kaynak
 • After Life Fragman İzle
 • Oyuncular: Ricky Gervais, Tom Basden, Tony Way

Dünyaca ünlü komedyen Ricky Gervais, 2019 yılında Netflix’te yeni bir projeye başladı.

After Life dizisi konusu itibariyle ilk etapta kulağa klişe gelebilir. Ancak Gervais’in işlerini bilenler, dizinin sürprizlerle dolu olduğunu tahmin edebilir. After Life, İngiltere’de geçiyor. Gazetecilik yapan huysuz, orta yaşlı bir adam olan Tony’nin çok sevdiği, belki de hayatta sevdiği tek insan olan eşi Lisa meme kanseri nedeniyle hayatını kaybediyor. Eşinin ölümünden sonra Tony nasıl bir yaşam sürdüğünü anlatıyor.

26. Supernatural

Supernatural

 • Yayın Yılı ve Sezon Sayısı: 2005-2020 / 15 Sezon
 • Tür: Drama, Korku, Fantastik
 • Bölüm Sayısı: 327
 • IMDb: 8.4 Kaynak
 • Supernatural Fragman İzle
 • Oyuncular: Jared Padalecki, Jensen Ackles, Jim Beaver

Kötü ve doğaüstü korku filmi Supernatural en iyi yabancı diziler arasında listemizde üst sıraları zorlamaktadır. Winchester kardeşler iki farklı zıt karakter olması, anneleri iblis tarafından öldürülmesi ve babaların kaybolması beraber nihayet bir araya geldiklerinde, annelerini, bir iblisini neyin öldürdüğünü bildiğini ve takip etmenin ve takip etmenin bir yolunu bulduğunu ortaya çıkardı. öldür onu. Bu arada Sam, ölüm vizyonları, gerçekte gerçekleşmeden önce ölen insanların vizyonlarını içeren korkutucu yetenekler geliştirmeye başlar. Bu vizyonlar, annesini öldüren iblisle ve hepsi Sam’la ilgili gibi görünen gizemli planlarıyla bir şekilde bağlantılı.

25. Fringe

En iyi suç dizisi Fringe

 • Yayın Yılı ve Sezon Sayısı: 2008-2013 / 5 Sezon
 • Tür: Drama, Gizem, Bilim Kurgu
 • Bölüm Sayısı: 100
 • IMDb: 8.4 Kaynak
 • Fringe Fragman İzle
 • Oyuncular: Anna Torv, Joshua Jackson, John Noble

Gelmiş geçmiş en iyi diziler listesinde yer alan ve IMDB sıralamasında oldukça önemli bir konumda olan Fringe, Bilimkurgu, drama ve gerilimin bir arada olduğu efsanevi bir dizi.

FBI, daha önce kurumsallaşmış bir bilim insanı gerçek bilimin sınırında deneyler yapan – ve oğluyla, görünüşte daha büyük bir modelin parçası olan ve Massive Dynamic adlı küresel bir şirket ile bağlantılı olabilecek garip suçları araştırmak için bir araya geliyor.

Özel bir ajan, bir bilim adamı ve bilim adamının oğlunun başrollerinde olduğu efsanevi dizide birbiriyle bağlantılı birçok olayın gizemin ortaya çıkarıyor. Bilim kurgu sevenler için en iyi yabancı diziler listemizde yer verdik.

24. Mr. Robot

En İyi yabancı dizi Mr. Robot

 • Yayın Yılı ve Sezon Sayısı: 2015-2019 / 4 Sezon
 • Tür: Drama, Suç ve Gerilim
 • Bölüm Sayısı: 46
 • IMDb: 8.5 Kaynak
 • Mr. Robot Fragman İzle
 • Oyuncular: Rami Malek, Christian Slater, Carly Chaikin

En iyi yabancı diziler listesinde yer alan harika bir yapım. Mr. Robot! İlk sezonu 10 bölümden oluşan ve sonrasında yarattığı etki sayesinde 2. ve hatta 3. sezonun garantisini alan dizi, fırsat bulduğunuzda kesinlikle izlemeniz gereken eserlerden. Hikayenin ana konusu, gündüzleri siber güvenlik mühendisi olarak çalışırken geceleri kanunsuz bir hacker olan Eliot adındaki anti sosyal genç bir programcıyı merkezine koyuyor.

23. Spartacus: Blood and Sand

İzlenmesi Gereken Dizi Spartaküs

 • Yayın Yılı ve Sezon Sayısı: 2010-2013 / 3 Sezon
 • Tür: Aksiyon, Macera ve Biyografi
 • Bölüm Sayısı: 34
 • IMDb: 8.5 Kaynak
 • Spartaküs Kan ve Kum Fragman İzle
 • Oyuncular: Andy Whitfield, Lucy Lawless, Manu Bennett

Konusu ile soluksuzca izleyebileceğiniz en iyi yabancı diziler listesi yer alan Spartaküs dizisi. Roma Cumhuriyeti’ne karşı bir köle ayaklanmasına önderlik eden Trakyalı Gladyatör Spartacus’tur.

Özgürlüğünü kaybeden güçlü bir savaşçı olan Spartacus’un özgürlüğünü ve eşini kurtarması sırasında geçirdiği zor mücadeleyi konu alır. Bu zor savaş dönemlerinde Roma’da yaşayan kölelerin dramını anlatan ve onların özgürlüğe kavuşmalarında geçilen zor yolları konu alır. Cesur sevişme ve dövüş sahneleri ile dünyanın bir çok ülkesinde izlenme rekorları kırmıştır.

Trakyalılar ihanete uğramış ve isyan hissederler. Glaber tarafından ele geçirilen Spartacus, bir Gladyatör olarak ölüme mahkum edilirken, karısı Sura köleliğe mahkum edilir. Ancak Spartacus, zorlu bir gladyatör olduğunu kanıtlar ve onu idam etmekle görevli dört gladyatörü yener. Kalabalığın favorisi haline gelir ve Senatör Albinius’un ölüm cezasını köleliğe çevirmesine neden olur. Spartacus, Batiatus tarafından gladyatör eğitimi için satın alınır ve eğitimde kendini kanıtlarsa Sura’yı bulmasına yardım edeceğine söz verir.

22. Silicon Valley / Silikon Vadisi

Efsane Dizi Silikon Vadisi

 • Yayın Yılı ve Sezon Sayısı: 2014-2019 / 6 Sezon
 • Tür: Komedi
 • Bölüm Sayısı: 53
 • IMDb: 8.5 Kaynak
 • Silikon Vadisi Fragman İzle
 • Oyuncular: Thomas Middleditch, T.J. Miller, Josh Brener

1980′lerin sonunda Silikon Vadisi’nde çalışan bir bilgisayar programcısının yaşadıklarını konu edinecek dizinin merkezinde; içine kapalı, asosyal bilgisayar programcısı Richard ve onun beş arkadaşının öyküsü yer alacak. Kara mizah türünde olacak yapımda, teknoloji dünyasındaki insanların başarıya ulaşabilmek için geçtiği yolları bir bir göreceğiz!

21. Vikings / Vikingsler

Vikingler Dizisi

 • Yayın Yılı ve Sezon Sayısı: 2013-2020 / 6 Sezon
 • Tür: Aksiyon, Macera ve Dram
 • Bölüm Sayısı: 93
 • IMDb: 8.5 Kaynak
 • Vikingler Fragman İzle
 • Oyuncular: Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgård, Alexander Ludwig

Vikings dizisi ilk olarak mini bir dizi projesi olarak hayata geçirildi. İlk sezonda aldıkları muhteşem başarı sonucu dizinin devamına karar verilerek gerçek olaylar tarihteki akışına uygun olarak işlenmeye başlandı.

Dizinin baş karakteri Ragnar Lothbrok ve ailesinin yaptıklarını konu alan dizide muhteşem savaş sahneleri göze çapmaktadır. Gelişmiş savaş yetenekleri ve denizcilikle beraber Vikingler tüm kuzey Avrupa’ya korku salmaktadır. Amaçları sadece yeni yerler keşfetmek ve daha iyi bir yaşam şartları elde etmektir. En iyi yabancı diziler arasında yeni maceralara yelken açan Vikings dizisi tüm hızı ile devam etmektedir.

20. Hannibal

Hannibal Dizi Serisi

 • Yayın Yılı ve Sezon Sayısı: 2013-2015 / 3 Sezon
 • Tür: Suç, Korku, Drama
 • Bölüm Sayısı: 39
 • IMDb: 8.5 Kaynak
 • Hannibal Fragman İzle
 • Oyuncular: Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas

Televizyon tarihinin fenomen karakterlerinden Hannibal, en iyi yabancı diziler arasında yer alan daha önce hiç görmediğiniz karakter benzemeyen korku ve gerilim ustaca kullanarak her bölüm izleyiciye ters köşe yapmayo başarıyor.

Will Graham, suçluların profilini çıkarmakta uzman olan bir FBI ajanıdır. Elinden hiçbir suçlunun kaçamadığını düşünen deneyimli ajan Will, rastladığı psikopat bir suçluya dair hiçbir bilgiye erişemeyince daha deneyimli biriyle çalışmaya karar verir. Bu kişi de, uzman psikiyatrist Hannibal Lecter’dir.

Dahi doktor Hannibal, kendine has düşünce sistemi sayesinde olaylarda kimsenin göremediği noktaları görerek kısa sürede suçluları tespit edebilmektedir. Will Graham ve Hannibal Lecter, bu sayede azılı suçluları yakalamaya başlar.

Jack bu durumu fırsata çevirerek, Hannibal ve Graham’ ı kullanır. FBI’ dan bilgi sızdırıp FBI ya karşı tehlike oluşturmaya başlar.

19. Westworld

En iyi yabancı dizi serisi Westworld

 • Yayın yılı ve sezon sayısı: 2016 – 2 sezon / Devam ediyor
 • Tür: Dram, Bilim Kurgu, Gizem
 • Bölüm Sayısı: 29
 • IMDb: 8.6 Kaynak
 • Westworld Fragman İzle
 • Oyuncular: Eva Rachel Wood, Jeffrey Wright, Ed Harris

Anthony Hopkins başrolünü paylaştığı Westworld bilim kurgu western dizisi muhteşem ilk sezon ile konu ve yapım itibariyle en iyi yabancı diziler arasında rahatlıkla girmeyi sonuna kadar hak eden bir yapıttır.

Sürükleyici bir konuya ev sahipliği yapan bu yapımda, Dr. Robert Ford
tarafından insan benzeri androidler ile yaratılan ve gerçek dünyadan insanların yani konukların fantezilerini ve arzularını şımartmak için oluşturulmuş Vahşi Batı temalı parkında sürükleyici olaylar yer almaktadır.

Bilim kurgu, aksiyon, gerilim ve dramın hakkını sonuna kadar veren Westworld, yapay zekanın doğuşunu, kontrolden çıkma evresini ve bununla birlikte günahın derinliğinin etkilerini işliyor. Teknolojik gelişmelerin hayal gücünüzü zorlayacak gelişimlerine şahit olabileceğiniz bir yapım olduğu için, bilim kurgu sevenlerin şimdiden hayranlığını kazanan bir yapım oldu bile.

Yabancı dizi Westworld Altyazı veya Türkçe Dublaj olarak İzle

18. OZ – Behind These Walls

İzlenmesi Gereken en iyi dizlerden OZ Dizisi

 • Yayın Yılı ve Sezon sayısı: 1998 – 2003 / 6 sezon
 • Tür: Suç, Gizem, Dram
 • Bölüm Sayısı: 56
 • IMDb: 8.7 Kaynak
 • OZ Fragmanı İzle
 • Oyuncular: Ernie Hudson, J.K. Simmons, Lee Tergesen

Oz , en iyi yabancı diziler arasında Suç, Gizem ve Drama türlerini harmanlayan gözünüzü ayırmadan izleyebileceğiniz yabancı dizidir.

Hapishane dizilerinin atası olarak kabul dilen Oz, ağır suçluların kaldığı hapishanedeki mahkumların hayatını konu alıyor. Ayrıca mahkumlarını kontrol altına alma girişimlerinin yanı sıra uyuşturucu ticareti ve şiddeti anlatıyor. İsyan sırasında birçok mahkum grubu oldu ve herkes canlı çıkamadı.

Soluksuz bir şekilde izleyebileceğiniz ve yabancı dizi önerileri olarak izlenmesi gereken dizilerden biridir.

17. Dexter

Yabancı Dizi Dexter

 • Yayın Yılı ve Sezon Sayısı: 2006-2021 / 9 Sezon
 • Tür: Suç, Korku, Gizem
 • Bölüm Sayısı: 106
 • IMDb: 8.6 Kaynak
 • Dexter Fragman İzle
 • Oyuncular: Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas

Yoğun bir seyirci kitlesine sahip olan en iyi yabancı dizilerden birisi de Dexter yapımıdır. Dizi yayınlanmaya başladığından iibaren heyecan dolu senaryoları ile çok beğeni topladı. Kaliteli oyuncu kadrosu ve gerçekci sahneleriyle seyircilerine keyifli saatler geçirmektedir.

Dexter, bir Amerikan drama dizisidir. Dizideki baş karakter Dexter Morgan, Miami Metro Polis Departmanı’nda çalışmaktadır. Kendisi bir kan sıçrama analizcisi olarak görev yapmaktadır. Ancak Dexter Morgan’ın bilinmeyen gizli bir yaşamı daha vardır. Kimsenin bilmediği bu gizli hayatında bir seri katil olarak yaşamaktadır. Bu esrarengiz hikaye, Darkly Dreaming Dexter adlı romandan uyarlanmıştır. Darkly Dreaming Dexter romanı, Jeff Lindsay’ın Dexter romanlarının ilkidir. Ancak dizinin ilerleyen dönemlerdeki sezonları, tamamen romandan bağımsız bir şekilde hazırlanmıştır. Dizinin ilk bölümünü yazan James Manos uyarlamalarla ilgilenmiştir.

16. Doctor Who

Doktor Who Dizisi

 • Yayın Yılı ve Sezon Sayısı: 2005-2021 / 13 Sezon
 • Tür: Aksiyon, Drama ve Aile
 • Bölüm Sayısı: 198
 • IMDb: 8.6 Kaynak
 • Doctor Who Fragman İzle
 • Oyuncular: Jodie Whittaker, Peter Capaldi, Pearl Mackie

Bu Doktor bambaşka bir doktor. İsmi, karakteri, tavırları her şeyiyle bir muamma. Rose Tyler adında bir kadın, kendisine Doktor diye adlandıran gizemli bir yabancıyla tanışır ve bundan sonra hayatı baştan sona değişir. Kısa süre içerisinde ailesi de dahil bütün dünyanın tehlike altında olduğunu öğrenir. Yapması gereken kurtuluş yolunu bulmaktır..

Öldüğü zaman farklı bir insan formunda tekrar hayata dönüyor ve dizi bu şekilde devam ediyor. Doctor Who, dizi süresince 11 kez öldü ve yeniden dirildi, bu nedenle 11 ayrı aktör Doctor Who karakterine hayat verdi. Gittiği dönemlerde ve yerlerde tarihte ün yapmış kişiler ile de tanışan Doktor’un maceralarını izlerken, tarihte yer etmiş olan kişilerin yaşadıkları dönemleri görmek ve onlar hakkında görsel olarak fikir sahibi olmak da diziye ayrı bir renk katıyor. Fantastik uzay dizilerini seven kişiler, Doktor’un ve arkadaşlarının dünyayı kurtarma maceralarını zevkle izleyeceklerdir.

15. House of Cards

House of Cards Dizisi

 • Yayın Yılı ve Sezon Sayısı: 2013-2018 / 6 Sezon
 • Tür: Dram
 • Bölüm Sayısı: 73
 • IMDb: 8.7 Kaynak
 • House of Cards Fragman İzle
 • Oyuncular: Kevin Spacey, Michel Gill, Robin Wright

En iyi yabancı diziler sıralamasında IMDB 8.7 puanla yer alan dizi House of Cards, başkanlık uğruna her türlü acımasızlığı yapan bir adamın hikayesi anlatılmaktadır. Dizi çıktığında beri büyük ilgi görmüş ve Dünya ülkelerinde de büyük kitlelere ulaşmıştır. Dizi, müzikleriyle farkını ortaya koymuş ve büyük beğeni toplamıştır.

Dizinin baş kahramanı, Frank Underwood’dur. Başarı uğruna her türlü acımasızlığı yapmaktadır. Makam için her şeyi yapabilecek güce sahiptir. Ancak çabaları sonuçsuz kalmaktadır. Bu başarısızlık onu daha da acımasız yapmaktadır. Eşini de oyunlarına ortak eder. Dizi de ihanet fazlaca işlenmektedir.

14. Doktor House

Doktor House Dizisi

 • Yayın Yılı ve Sezon Sayısı: 2004-2012 / 8 Sezon
 • Tür: Dram ve Gizem
 • Bölüm Sayısı: 176
 • IMDb: 8.7 Kaynak
 • Doktor House Fragman İzle
 • Oyuncular: Hugh Laurie, Omar Epps, Robert Sean Leonard

Son derece akıllı ve bir o kadar antipatik bir kişilik olan Dr Gregory House , hassa durumlar karşısında bile alaycı tavır ve trajakomik duygular yaşatabilir. Bacağındaki sakatlıktan dolayı sürekli ağrı kesici kullanan ve bir bağımlı haline gelen Dr. House izlemeniz gereken en iyi yabancı diziler arasında yer alması lazım.

Dr. Hosue özel yaşantısını ele alan dizi de kendi ekibi ve ilginç vakalara çözüm bularak hastalıkları iyileştiriyor.

13. Better Call Saul

Better Call Saul Dizisi

 • Yayın Yılı ve Sezon Sayısı: 2015-2021 / 6 Sezon
 • Tür: Dram ve Suç
 • Bölüm Sayısı: 63
 • IMDb: 8.7 Kaynak
 • Better Call Saul Fragman İzle
 • Oyuncular: Bob Odenkirk, Rhea Seehorn, Jonathan Banks

Sizlerin Breaking Bad dizisinde avukat Saul olarak tanıdığınız Saul Goodman’ı Better Call Saul dizinde başrolüyle canlandırıyoruz.

Dizi de Breaking Bad dizisinden alıntıların yapıldığı ve hikayelerin aynı Breaking Bad tarzında metodik şekilde gerçekleşmesi, hayranlarını heyecanlandırıyor.

Breaking Bad’in Saul Goodman adlı avukatının başrolde olduğu Better Call Saul, Breaking Bad’deki efsane hikaye başlamadan önce yaşananları konu ediniyor.Dizi Breaking Bad’in başlamasından altı yıl öncesine, 2002 yılına gidiyor. Breaking Bad’e zemin hazırlayan süreçlere tanıklık ediyoruz.

12. Stranger Things

Stranger Things Korku Dizisi

 • Yayın Yılı ve Sezon Sayısı: 2016-2021 / 4 Sezon
 • Tür: Dram, Fantastik ve Korku
 • Bölüm Sayısı: 34
 • IMDb: 8.7 Kaynak
 • Stranger Things Fragman İzle
 • Oyuncular: Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Winona Ryder

Duffer Kardeşler tarafından geliştirilen Stranger Things; konusu ve oyuncularıyla izleyicilerin fazlasıyla ilgisini çeken Netflix dizilerinden bir tanesi olarak huzurlarınıza geliyor. Bizleri gizemli bir macerayla 80’li yıllara ışınlayan bu yapım; gizem türünün yanı sıra dram, gerilim ve fantastik türlerini de bünyesinde barındırıyor.

11. Narcos

Narcos Dizisi

 • Yayın Yılı ve Sezon Sayısı: 2015-2017 / 3 Sezon
 • Tür: Suç, Dram ve Biyografi
 • Bölüm Sayısı: 30
 • IMDb: 8.8 Kaynak
 • Narcos Suç Dizisi Fragman İzle
 • Oyuncular: Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook

Narcos dizisi, uzun soluklu bir yapım olarak Pablo Escobar filmlerini bile geride bırakmayı başardı. Halihazır gerçek bir senaryonun eseri olan Narcos, konusu ve oyuncularıyla da büyük beğeni topladı. 2015 yılında ilk bölümü yayınlanan bu güzel dizi, IMDb’den 8,9 puan alarak da kaliteli bir yapım olduğunu tamamıyla gözler önüne sermiş oldu.

80’li yıllarda ise Amerika’daki uyuşturucu trafiğinin %80’i, patronu olduğu Medellin Karteli tarafından sağlanıyor, akılalmaz yollarla Amerika’ya uyuşturucu kaçırıyorlardı. Sonraları Kolombiya Liberal Partisi’nden aday olan Don Pablo, dönülmesi zor bir yola adım atmıştı. Ayrıca Kolombiya hümeti Amerika tarafından da destekleniyor ve iki taraf da Pablo’nun düşmesini istiyordu. İşte 8,8 IMDb puanına sahip bu yapım, suç dünyasının efsane isminin etkileyici dönemlerini gözler önüne seriyor.

10. Dark

Dark Dizisi

 • Yayın Yılı ve Sezon Sayısı: 2017-2020 / 3 Sezon
 • Tür: Suç, Dram ve Gizeö
 • Bölüm Sayısı: 26
 • IMDb: 8.8 Kaynak
 • Dark Fragman İzle
 • Oyuncular: Louis Hofmann, Karoline Eichhorn, Lisa Vicari

Alman yapımı olan dizi ve son zamanların en iyi yabancı dizileri arasında gösterilen Dark, televizyon ekranlarından yayınlanmaya başladığı andan itibaren IMDb sıralamasında da oldukça başarılı bir giriş gerçekleştirdi. Dark dizisinde konu olarak, iki küçük küçük çocuğun kaybolduğu bir Alman kasabası olan Winden’ı işlemektedir.

Dizinin her anı heyecan ve gerilim içinde geçerken, işlenen güzel hikaye izleyiciyi de ekrana bağlamaktadır. İlk sezonunda yarattığı etkiyle beraber Netflix’te ikinci sezonuda izleyiciyle buluşan yapımda, emin olun beyniniz bir yerlerde hata verebilir.

9. Black Mirror

Black Mirror Dizisi

 • Yayın Yılı ve Sezon Sayısı: 2011-2021 / 5 Sezon
 • Tür: Dram, Gerilim ve Bilim Kurgu
 • Bölüm Sayısı: 22
 • IMDb: 8.8 Kaynak
 • Black Mirror Fragman İzle
 • Oyuncular: Daniel Lapaine, Hannah John-Kamen, Michaela Coel

Black Mirror, İngiliz Channel 4 kanalında 4 Aralık’ta yayınlanmaya başladı ve 3 haftada sona erdi, zira 3 adet birbirinden bağımsız kısa film gibi bölümü var. Öyle ki her biri farklı yazar, yönetmen ve oyunculara sahip. Üstelik süreleri bile farklı. Üçlemenin ortak paydası ise hayatımızı kolaylaştırması beklenen teknolojinin, bizi nasıl avucuna aldığı ve sosyal yaşantımızı nasıl da alt üst ettiği anlatmaktadır.

8. Friends / Sıkı Dostlar

Friends Sıkı Dostlar Yabancı Dizi

 • Yayın Yılı ve Sezon Sayısı: 2014-2021 / 10 Sezon
 • Tür: Komedi, Romantik
 • Bölüm Sayısı: 235
 • IMDb: 8.9 Kaynak
 • Friends Fragman İzle
 • Oyuncular: Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow

Friends dizisi; 20’li yaşlarında olan ve hayat hikayeleri birbirinden farklı üç kadın ve üç erkek birlikte New York’ta 6 gencin yaşadıkları komik ve hayat dolu maceralarını anlatıyor. Ayrıca diziye konuk olan 34 farklı oyuncu da bu hikâyeye ortak oluyor.

Yeri geldiği zaman birlikte üzülüyor veya birlikte gülüyorlar, tabii aşk ve ayrılık dolu kaliteli en iyi yabancı diziler serisinde komedi türünde sıralama yer alıyor. Sürekli vakit geçirdikleri Central Perk Cafe’de onların komedilerine çoğu sahnede ortak oluyor. Çekimleri 10 yıl süren bu yapımda, karakterlerin yaşları da dizi süresince gerçek hayatla aynı şekilde büyütülmüş ve hayat hikâyeleri bu duruma göre şekillendirilmiştir.

7. Fargo

Fargo Yabancı Dizi

 • Yayın Yılı ve Sezon Sayısı: 2014-2021 / 4 Sezon
 • Tür: Dram, Suç ve Gizem
 • Bölüm Sayısı: 41
 • IMDb: 8.9 Kaynak
 • Fargo Fragman İzle
 • Oyuncular: Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Allison Tolman

Fargo baş kahramanı; hayatında her alanda başarısız olmuş, korkmuş, pısırık ve karısından korkan Lester Naygard’dır. Hayat Naygard ( Martin Freeman ) açısından oldukça kötü giderken kiralık katil olan Lorne Malvo (Billy Bob Thornto ) ile hastane de karşılaşması ve Malvo’nun Naygard’a hayat hakkında ve kişiliği hakkında öğütler vermesi sonucunda Naygard’ın karısını öldürmesi ve Malvo’dan yardım istemesi ile başlıyor.

Naygard karısını öldürdüğü andan itibaren farklı bir kişiliğe bürünüyor. Artık eski Naygard olmadığı gibi hayatına da çok farklı biri olarak devam ediyor. Dizi de aurıca kiralık katil Lorne Malvo, öldürmek için geldiği kişinin yanında çalışmaya başlıyor.

Dizi Naygard ve Molve’nin işlediği cinayetler ve Bemidji kasaba polisleri olan Molly Solverson ( Alison Tollman ) ve Gus Grimly’nin ( Colin Hanks ) cinayetleri çözmek için gösterdikleri olağanüstü çabayı konu alıyor. Entirika dolu bu dizi en iyi yabancı diziler listemizde ilk 20 ‘de yer alarak izlemenizi tavsiye ediyoruz.

6. The Office

The Office Dizisi

 • Yayın Yılı ve Sezon Sayısı: 2005-2013 / 9 Sezon
 • Tür: Komedi
 • Bölüm Sayısı: 188
 • IMDb: 8.9 Kaynak
 • The Office Fragman İzle
 • Oyuncular: Steve Carell, Jenna Fischer, John Krasinski

The Office dizisi, ofis ortamında yaşananları mizahi boyutları ile ekrana aktaran bir yapım. Amerika’da kâğıt imalatı üzerine kurulmuş Mifflin adındaki şirketin Scranton kentindeki ofisinde son derece tuhaf, absürt ve bir o kadar da komik olaylar yaşanmaktadır.

Ofisin müdür pozisyonunda bulunan Michael, işine son derece bağlı ve yüksek egoda bir karakterdir. Her şeyi bilen, her konuda uzman ve yetenekli… Hal böyle olunca pek çok konuda marifetini göstermek ve kendisini ispatlamak istiyor. İzlenmesi gereken en iyi yabancı komedi diziler arasında bir yapım.

5. Sherlock

Sherlock Yabancı İngiliz Dizisi

 • Yayın Yılı ve Sezon Sayısı: 2010-2017 / 4 Sezon
 • Tür: Dram, Suç ve Gizem
 • Bölüm Sayısı: 15
 • IMDb: 9.1 Kaynak
 • Sherlock Fragman İzle
 • Oyuncular: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs

Suç çözme denince akla gelen ilk uzman olan Sherlock üstün yeteneği öngörü sahip kahraman polis departmanına danışmanlık yapmaktadır.

Gözlem yeteneği ile olayları değerlendirip gözlem yaparak bir çok detayı görüp doğru değerlendirme yetisine sahiptir. Dizi de Sherlock ekip arkadaşı Doktor Watson ile sıkı çekişmeleri, gizem dolu bir hikaye seyircileri ekran başına topluyor.

Film hem kadrosu hem konusu anlamında zengin bir filmdir. Her bölümünün sabırsızlıkla beklendiği, sınırsız olasılık vaat ederek izleyicilerin bağlığının arttığı bu dizide izleyicinin gözünden başarıya ulaşılmıştır demek doğru olacaktır.

4. Game of Thrones

Game of Thrones Dizisi

 • Yayın Yılı ve Sezon Sayısı: 2011 – 2019 / 8 Sezon
 • Tür: Aksiyon, Macera ve Dram
 • Bölüm Sayısı: 73
 • IMDb: 9.3 Kaynak
 • Game of Thrones Dizisi Fragman İzle
 • Oyuncular: Emilia Clarke, Peter Dinklage, Kit Harington

En iyi yabancı diziler serimizde ilk 10 yer alan fantastik ve uzun soluklu bir yapım Game of Thrones dizisi; yazların kışlara oranla çok uzun sürdüğü fakat bitmeyecek uzunlukla ve çetin kışların da yaşandığı bir coğrafya olan Westeros bölgesinde geçiyor.

Bölge 7 krallıktan oluşmasına rağmen Westeros’un idaresi Demir Tahttan yapılıyor. Hiyerarşik düzenin hakim olduğu bu bölgenin güçlü ve sert lortluğu Starklar; en büyük bölge olan kuzeyde, Kış tepesi kalesinde yaşıyorlar ve burayı koruyorlar. Kuzeyin en ucunda yer alan Kışyarı duvarının ardında gece nöbetçileri yaşıyor. Krallıkta meydana gelen kuşkulu bir ölümün ardından, Starkların lideri EddardStark, kral tarafından güneye çağırılıyor. EddardStark burada Demir Taht’a oturmak isteyenlerin entrika ve ihanetleri arasında sıkışıp kalıyor.

Ejderhaların neslinin yıllar önce tükenmesine rağmen Ejderkrallar’ın soyundan gelen sürgün Targaryen kardeşler, fosilleşmiş ejderha yumurtalarını canlandırmayı başarıyorlar. Ve böylece Westeros bölgesinde çetin taht savaşları ve uğursuzluklar başlıyor.

Game of Thrones full hd Türkçe Dublaj ya da altyazı olarak izle.

3. Band of Brothers / Kardeşler Takımı

Kardeşler Takımı Mini Dizi

 • Yayın Yılı ve Sezon Sayısı: 2001 Mini Dizi Serisi
 • Tür: Aksiyon, Drama ve Tarih
 • Bölüm Sayısı: 10
 • IMDb: 9.4 Kaynak
 • Band of Brothers Dizisi Fragman İzle
 • Oyuncular: Scott Grimes, Damian Lewis, Ron Livingston

Band of Brothers dizisi, biyografi yazarı ve tarihçi olan Stephen E. Ambrose tarafından yazılan Band of Brothers kitabından uyarlanan, İkinci Dünya Harbi üzerine 10 bölümlük bir HBO TV dizisidir.

101. Hava indirme tümeni 506. Alay Easy Company 1942 yılında başlayan eğitimlerinden 2.Dünya savaşı’nın sonuna kadar ciddi anlamda zevk alacağınız ve aklınızda yer edecek önemli dizilerden birisidir.

D-Day’in erken saatlerinde Utah sahilindeki çıkarmaları desteklemek için düşman hatlarının arkasından paraşütle atladılar, Carentan’ın kurtuluşuna katıldılar ve Market Garden Operasyonu sırasında tekrar paraşütle eyleme geçtiler. Ayrıca bir toplama kampını kurtardılar ve Hitler’in Berchtesgaden’deki dağ sığınağına ilk giren kişilerdi. Sonunda olağanüstü şeyler yapan sıradan insanların hikayesi olan büyüleyici bir yoldaşlık öyküsü.

Savaş ve tarih ile ilgili dizileri arıyor ve sadece öylesine değil, en iyi savaş ve tarih dizileri arasında olsun, aynı anda gerçek olaylara dayansın, ve de İkinci Dünya Savaşı ile ilgili olsun istiyorsanız, bu dizi gerçekten dünyanın en iyi yabancı diziler arasında olan Band Of Brothers kesinlikle sizin için çok çok iyi bir tercih olacaktır.

2. Chernobyl / Çernobil

Chernobly Çernobil Dizisi

2019 yılında HBO tarafından televizyon ekranlarına getirilen Chernobyl dizisi, 1986 yılında yaşanan Çernobil nükleer felaketini mini bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. İlk bölümünden itibaren herkesin beğenisini kazanan ve tüm zamanların en iyi dizileri arasına giren Chernobyl, Ukrayna’nın Belarus sınırındaki Çernobil şehrine kurulan nükleer tesiste yaşanan patlama sonrasında yetkililer tarafından alınan karaları işlemektedir. Bir nevi dönemin Sovyet Birliği’nin doğru bilgiyi gizlemesi sonucu uzun yıllardır devam edecek felakete dünyanın hepsi tanıklık ediyor.

Yaşanan trajik kazanın ardından SSCB, olayın araştırılması için ülkenin önde gelen nükleer fizikçilerinden Valery Legasov’u görevlendirir. Sovyet Başkan Yardımcısı Boris Shcherbina ile birlikte kazayı incelemeye giden Valery, olayın nasıl meydana geldiğini öğrenmek ve felaketin boyutlarını kontrol altına almak için zorlu bir mücadele verir.

Chernobyl dizisini Türkçe alt yazılı veya Türkçe dublaj hd olarak izle

1. Breaking Bad

İzlennmesi Gereken Dİziler Breaking Bad

 • Yayın Yılı ve Sezon Sayısı: 2008 – 2013 / 5 Sezon
 • Tür: Suç, Drama ve Gerilim
 • Bölüm Sayısı: 62
 • IMDb: 9.5 Kaynak
 • Breaking Bad Dizisi Fragman İzle
 • Oyuncular: Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn

Bir Kimya öğretmeni olan Walter White, kanser oluşu ve ünlü bir uyuşturucu üreticisi olma hikayesi. O güne kadar herhangi bir kimya öğretmeni gibi yaşayan Walter White 50. doğum gününde kanser olduğunu öğrenir. Başarılı bir kimyacı olmasına rağmen her daim maddi sıkıntı yaşamıştır ve engelli oğlu ve yeni doğacak kızını geçindirme derdindeyken öleceğini öğrenmesi yaşadıklarına tuz biber eker.

Bir gün bir polis olan bacanağı Hank’e birkaç saat eşlik etmek için gezintiye çıkarlar. O sırada bir uyuşturucu baskına denk gelirler ve Walter, eski bir öğrencisi olan Jesse Pinkman’ın kaçtığını görür. Ortada dönen büyük bir para olduğunu anlayan Walter, Jessie’yi ele vermez ve ertesi gün onunla konuşmaya gider. Ölümün getirdiği derin düşüncelerle Jesse’ye bir teklif yapar. Ailesini geride parasız ve yardıma muhtaç bırakmak istemeyen Walter, kimya bilimini sentetik bir uyuşturucu olan meth üretimiyle birleştirecektir. Kimya biliminin incelikleriyle mükemmel kalitede kendine özgü mavi renkli meth üretecek ve ününü kısa sürede geniş çevrelere duyuracaktır.

Ölümünden sonra ailesini geçindirme telaşı ağır basan Walter White kendisini eski bir öğrencisinin de vasıtasıyla birdenbire uyuşturucu üretirken bulur. Para kazanmaya ve kötülüğün sınırlarında dolaşmaya başlar. Walter White aynı zamanda hayatın kendisinden çaldıklarının da hesabını yapmaktadır. Senaryosu ve hikayesi çok başarılı olan dizi en iyi yabancı diziler listemizde uzun yıllardır zirveyi kaybetmedi.  

Breaking Bad full hd Türkçe alt yazılı ya da Türkçe dublaj izle

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
972
+1
216
+1
579
+1
348
+1
7
+1
130
+1
234
-Advertisement-

7 YORUMLAR