Tasarımlarıyla Göz Kanatıp Başarısız Olan Sıra Dışı Akıllı Telefonlar [VİDEO]

Bu içeriğimizde birbirinden garip tasarımlara sahip akıllı telefon modellerini derledik. Önceki yıllarda piyasaya sürülmüş olan bu modeller, devam ettirilmeye değecek kadar beğeni toplayamamış olsa da firmaların ‘özgün’ olmak için ortaya koyduğu çabayı gösteriyorlardı.

Günümüzdeki akıllı telefon modellerinin göze aynı görünmeye başladığı bir gerçek. Kabaca genellemek gerekirse giriş seviye cihazlarda damla çentik, orta ve üst seviye cihazlarda ise ekrana gömülü veya nokta şeklinde kameralar görüyoruz. Bu gibi tasarımsal farklılıklar dışında cihazlar, sektöre çok yakın olmayan kullanıcılar için günümüzde birbirinin aynısı.

Fakat firmalar bu formülü tutturmadan önce sürekli birbirinden garip özelliklere ve tasarımlara sahip telefonlarla karşımıza çıkıyordu. Biz de markaların bu ‘özgünlük’ yarışı sırasında bolca alışılmadık telefon modeliyle karşılaştık. Gelin şimdi, kimi tutmayan, kimiyse belli bir satış seviyesini aşmış olan cihazlara birlikte bakalım.

Buna ihtiyacımız olduğunu bilmiyorduk: Projektörlü Samsung Galaxy Beam

2012 yılında duyurulan Galaxy Beam, dahili projektörüyle dikkatleri üzerine çekmişti. İşini oldukça iyi şekilde yerine getiren bu projektör, fiyatı göz önüne alındığında maalesef cihazın rakiplerine göre geride kalan özelliklerinin üstünü kapatamadı.

Hem akıllı telefon hem de fotoğraf makinesi ihtiyacınızı aynı anda karşılamayı hedefleyen Samsung Galaxy S4 Zoom

S4 Zoom, iyi bir telefon olarak hatırlansa da istediği etkiyi yaratamamıştı. Düşük batarya ömrü, kalınlığı ve görüntü kalitesi, kullanıcıların beğenisini kazanamama sebeplerinden bazılarıydı. Yine de güzel bir akıllı telefon ve kamera deneyimi sunduğu bir gerçek.

İstediği etkiyi tam olarak gösteremeyen fakat yine de beğeni toplayan Samsung Galaxy Round:

Round’un 2013 yılına göre oldukça özgün bir akıllı telefon olduğunu söyleyebiliriz. Kavisli bir ekrana sahip olan cihaz, bunu işlevsel kılacak birkaç küçük özellikle gelmiş olsa da bunlar, tek başına Round’un adından iyi söz edilmesini sağlamaya yetmedi. Bunu asıl sağlayan donanım özellikleri oldu.

Listenin en alışılmadık modellerinden olan LG Wing, akıllı telefon deneyimini derinden etkileyebilirdi:

Tabii bunun için telefonun dönen ekran teknolojisinin yeterince uygulama tarafından desteklenmesi gerekirdi. 2020 yılında karşımıza çıkan bu cihaz, içerik üreticilerinin de işini kolaylaştıracak kamera özellikleriyle geliyordu. Fakat iPhone 12 Pro’ya denk olan fiyatı, ikinci ekranın kullanışlı olup olmadığı gibi sorularla birlikte kafa karışıklığına sebep oldu.

Tam da modüler olmayan modüler telefon: LG G5

LG’nin bir başka farklı telefon tasarımı da G5 modeliyle karşımıza çıktı. Bu oldukça cesurca bir hamleydi çünkü kullanıcıların uzun zamandır alışık olduğu LG tasarımı baştan aşağı yenilenmişti. Artık modüler olan G5, hem donanımsal sıkıntılarla hem de modülerliğinin kullanışlılığı üzerine oluşan soru işaretleriyle kullanıcıların beğenisini kazanamadı. Bu yüzden G6’da bu tasarım bırakıldı.

Kendi kendini tamir eden telefon: LG G Flex

Galaxy Round’un ardından çıkan LG G Flex, üzerindeki çizikleri kendi kendine silebiliyor olmasıyla dikkat çekiyordu. Bunun yanında standart olarak kavisli bir ekrana sahip olan model, Galaxy Round’un gerisinde kaldı. Bunun sebebiyse Round’un ekranı devrimsel olmasa da donanım özellikleriyle günü kurtarırken G Flex’in bunu başaramamış olmasıydı. Yani rekabette geride kaldı.

3 boyutlu görüntü sunan televizyonları takip eden LG Optimus 3D:

Oyuncu telefonu olmayı hedeflerken hedeflerinin tamamını gerçekleştiremeyen Xperia PLAY:

Bir bakıma yanlış pazarlamanın, donanımsal sınırlamaların ve kızaklı şekilde çıkan analogların kullanışsız kalması gibi durumların kurbanı olan Xperia PLAY, LG Wing’de olduğu gibi eşsiz özelliğini destekleyecek özelliklerden mahrum kaldı. Yani kullanıcılar PlayStation Phone ismini taşıyacak bir cihaz beklerken içinde gamepad bulunan normal bir telefon sahibi oldular. Kötü değildi elbette, fakat istediği kadar büyük bir etki yaratamadı.

Moon Bilişim Asansör Reklam Fiyatları

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

Epic Games, GTA V çekilişi sırasında 7 milyon yeni kullanıcı kazandı

0
Epic Games ve Apple davası, her iki şirketin de sırlarını ortaya çıkarmaya devam ediyor. Verdiği ücretsiz oyunlar ile yeni kullanıcılar kazanarak Steam karşısında şansını artırmak...

Bir dönem Türkiye’den kovulmuştu, şimdi zirvede!

0
Vladimir Petkovic: "Türkiye maçına göre değişiklik yaptık" İsviçre Milli Takım teknik direktörü Vladimir Petkovic'in kariyerinde Türkiye macerası da bulunuyor... Yıllar önce Samsunspor'da çalışan ancak başarılı...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-