Ana Sayfa Moda Kadın Yüz Şeklinize Göre Hangi Saç Ayrımı Size Daha Uygun?

Yüz Şeklinize Göre Hangi Saç Ayrımı Size Daha Uygun?

0
286
Güzellik
-Advertisement-

Yüz şekline göre saç modelini duymuştuk, peki ya yüz şekline göre saç ayırmayı? İşte köşeliden yuvarlağa, yüz şekline göre saç ayırma şekilleri sizlerle ?

Günümüzde güzel görünmek için estetik müdahaleler oldukça popüler. Yeni bir güzellik sırrı daha büyük ücretler ödemeden veya herhangi bir cerraha gerek duymadan kadınlarımızın çekici olması mümkün ve aynı zamanda para vermen de gerekmiyor.

Tüm yüz tiplerinin vurgulanması gereken yüz hatları özelliklerine sahiptir. Bu işin sırrı o kadar kolay ki; yapmanız gereken tek şey yüz tipinizi öğrenmek ve buna uygun saç modelini seçmek! İşte size farklı yüz tipleri için farklı saç ayırma şekilleri…

1.Yuvarlak Yüz

Kadın Saç Şekilleri

Yuvarlak yüz, şekli yüz çehresinin yuvarlak olması birlikte dairesel bir görünüme sahiptir. Yuvarlak yüzlü kızlar, yüzlerinin daha uzun ve ince görünmesini sağlamak için saç stilini resimdeki gibi yapabilirler. Bu sayede yüz hatlarında daha ince bir görünüm sağlayabilirler. Yapmanız gereken sadece saç şeklinizi ayırma işlemi yapabilirsiniz.

2. Kare Yüz

Kadın Saç Şekilleri

Kare Yüz, eşit genişlikteki alın , elmacık kemikleri ve çene ile daha kare yüze sahip olan kadınlar, kare şeklinde yüz hatlarına sahiptir.

Bu tip yüz hatlarına sahip kadınlar yüzündeki kusurlarını düzeltmenin şansı saçlarını yan tarafa ayırmak harika bir yöntemdir. Bu sayede daha düzgün ve orantılı bir görünüm elde edebilirler.

3. Sivri Yüz

Sivri Yüz Sahip Görünüm

Sivri yüz şekline sahip kadınlar, alın kısımlarının geniş çene kısımlarının dar olması sebebiyle yüz hatlarının sivri görünümlü olurlar. Ayrıca yüz şekillerinin farklı genişliklerine denge sağlamak için saçlarını yana ayırma önerilmektedir. Yan tarafa ayırma işlemi ile bu tip yüze sahip kızlar gurur verici bir hisse sahiptirler. Bu sayede daha dengeli bir görünüm yakalamalarına yardımcı olur.

4. Armut Şekline Sahip Yüz

armut yüzlü kadınlar

Listemiz de kadınlar arasında en şanslısı armut yüz hatlarına sahip kadınlar. Oldukça orantılı bir yüz hattına sahip olmaları daha fazla endişelenmelerine gerek kalmadan hemen hemen her saç modeline elverişleridir. Herhangi bir saç stilinde ayırabilir ve farklı modelleri gönül rahatlığıyla deneyebilirsiniz.

5. Uzun Yüz Hattına Sahipler

Uzun Yüz Hatlarına Sahip Kadınlar
Uzun yüz hattına sahip kadınların hemen hemen çoğu daha uzun ve dikdörtgen açılara sahip bir çeneye sahiptirler. Bu nedenle yüz hatlarınızın kıvrımlarını çıkarmak için orta kısımdan ayırmak önerilir. Alın bölgesinin kamufle etmenize ve yüzünüzü uzun görünümü saklamak için saç çizginizi saklayan bir model tercih edebilirsiniz. Bu tip saç ayrımları daha orantılı bir görüntü sağlayacaktır.

6. Elmas Yüz Şekline Sahip Kadınlar

Elmas Yüz Şekline Sahip Kadınlar

Elmas şeklindeki yüzleri olan kadınlar daha dar bir alnı ve küçük bir çeneye sahip oldukları, doğal güzelliklerini vurgulamalarına yardımcı olabilecek saç şekli yandan ayırmanız önerilir. Bu sayede çene hattınızı zayıflatarak daha orantılı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
3
+1
2
+1
2
+1
0
+1
1
+1
0
-Advertisement-

YORUM YOK