Arefe Günü ve Bayramda Marketler Açık mı?

Tam kapanma uygulaması devam ederken bayram hazırlıklarını tamamlamak isteyenler arefe günü marketlerin açık olup olmadığını merak etmeye başladı. Peki arefe günü ve bayramda marketler açık mı? Marketler arefe günü ve bayramda kaça kadar açık olacak?

Tam kapanma uygulaması kapsamında marketlerin çalışma gün ve saatlerinde değişiklik yapılmıştı. Bayram hazırlıklarını tamamlamak isteyen kişiler Arefe günü marketlerin açık olup olmadığını merak etmeye başladı. Peki Arefe günü ve bayramda marketler açık olacak mı? Marketlerin çalışma saatleri neler?

Marketler Arefe günü ve bayramda da saat 10:00’da açılıp, saat 17:00’da kapanacak. Aynı saatler arasında bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi, tatlıcılar ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecekler.

Alkol Satış Kısııtlamaları

MARKETLER KAÇA KADAR AÇIK?

Sokağa çıkma kısıtlamasındaki sürelere uymak için tüm işyerlerinin (istisna getirilenler hariç) çalışma saatleri hafta içi günlerde 07.00-18.00 saatleri arası olarak belirlenecek. Zincir marketler ise saat 10.00’da açılacak.

Öte yandan aynı süre içinde marketler online siparişlerini teslim edebilecek.

MARKETLER PAZAR GÜNÜ KAPALI MI?

Alınan son karar doğrultusunda tam kapanma kapsamında marketlerin hafta içi ve cumartesi günleri saat 10:00 ve 17:00 arasında açık olacağı belirtilmişti. Pazar günleri ise zincir marketler ve süpermarketler hizmet veremeyecek.

 

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
1
+1
0
+1
1
+1
1
+1
0
+1
1
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

EBA Giriş, Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır? EBA Ders Programı

0
Tam kapanma kısıtlamasının sona ermesiyle 17 Mayıs itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlan genelge ile öğrenciler uzaktan eğitim ile derslerine devam ediyorlar. İlkokul, Ortaokul...

NASA, 24 İlahiyatçı İşe Aldı: Amaç, İnsanların Uzaylılara Nasıl Tepki Vereceğini...

0
NASA, uzaylıların varlığının açıklanması durumunda insanların nasıl tepki verebileceğini öğrenmek için 24 ilahiyatçı görevlendirdi. NASA, bundan önceki yıllarda da benzer çalışmalarda bulunmuştu. ...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-