Özgür Demirtaş Twitter’dan İsyan Etti: ‘Hükümet Türkiye’yi Felakete Götürdü’

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, hükümetin ekonomi politikasının Türkiye’yi felakete götürdüğünü belirtti. Demirtaş ayrıca AKP hükümetinin, Tansu Çiller hükümetini de geride bırakarak cumhuriyet tarihinin en kötü ekonomi yönetimi olduğunu kaydetti.

Ekonomi politikasına tepki gösterdi

ABD’de geçtiğimiz gün açıklanan rekor enflasyon verilerinin ardından piyasada yüksek bir faiz artırımı beklentisi oluştu. Türk Lirası bu gelişmeler karşısında dolar karşısında değer kaybetmeye devam ediyor. Dolar 17.50 seviyesini aşarak 2022 yılının zirvesine ulaştı. Diğer yandan Türkiye’nin beş yıllık kredi risk primi (CDS) 900’ü aşıp son yılların en yüksek noktasına çıktı.

Prof. Özgür Demirtaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla hükümetin ekonomi politikasına tepki gösterdi. Hükümetin hiçbir ekonomi kitabında olmayan yöntemlerinin Türkiye’yi felakete götürdüğünü kaydeden Demirtaş, ‘CDS’e dikkat etmesi gerekiyor Hükümetin. Ya faizi artıracaklar ( bunca yıllık inatları boşa gidecek), ya da Döviz, piyasa faizi aynen böyle…’ ifadelerini kullandı.

Özgür Demirtaş Twitter

Özgür Demirtaş

Cumhuriyet tarihinde en kötü ekonomi yönetiminin Tansu Çiller hükümetinde olduğunu belirten Demirtaş, artık bu durumun değiştiğini belirterek ilk sıraya AKP hükümetinin yerleştiğine işaret etti.

Özgür Demirtaş Twitter

Hükümetin bir kaç aklı selim açıklama ile CDS’de düşüşe yol açabileceğini vurgulayan Demirtaş ‘Buna ihtiyacımız var. CDS seviyesi çok yüksek. Allah aşkına bir kaç aklı selim açıklama’ ifadelerini kullandı.

Moon Bilişim Asansör Reklam Fiyatları

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
5
+1
3
+1
4
+1
11
+1
0
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

DSİ işçi alımı İŞKUR başvuru ekranı! DSİ 2 bin 5 sürekli...

0
DSİ işçi alımı, İŞKUR üzerinden gerçekleşecek başvuru ile netlik kazanacak. Devlet Su İşleri (DSİ) işçi alımı ile bünyesindeki personel sayısını artıracak. Toplamda 26 bölge...

Facebook’ta ücretli abonelik dönemi başladı!

0
Facebook Community Summit etkinliğinde sosyal ağ platformu yeni birtakım özelliklerini duyurdu. Bu seçenekler platform bünyesindeki grupları yönetmeye dair yeni araçları içeriyor. Bu noktada grup...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-