Özgür Demirtaş Twitter’dan İsyan Etti: ‘Hükümet Türkiye’yi Felakete Götürdü’

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, hükümetin ekonomi politikasının Türkiye’yi felakete götürdüğünü belirtti. Demirtaş ayrıca AKP hükümetinin, Tansu Çiller hükümetini de geride bırakarak cumhuriyet tarihinin en kötü ekonomi yönetimi olduğunu kaydetti.

Ekonomi politikasına tepki gösterdi

ABD’de geçtiğimiz gün açıklanan rekor enflasyon verilerinin ardından piyasada yüksek bir faiz artırımı beklentisi oluştu. Türk Lirası bu gelişmeler karşısında dolar karşısında değer kaybetmeye devam ediyor. Dolar 17.50 seviyesini aşarak 2022 yılının zirvesine ulaştı. Diğer yandan Türkiye’nin beş yıllık kredi risk primi (CDS) 900’ü aşıp son yılların en yüksek noktasına çıktı.

Prof. Özgür Demirtaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla hükümetin ekonomi politikasına tepki gösterdi. Hükümetin hiçbir ekonomi kitabında olmayan yöntemlerinin Türkiye’yi felakete götürdüğünü kaydeden Demirtaş, ‘CDS’e dikkat etmesi gerekiyor Hükümetin. Ya faizi artıracaklar ( bunca yıllık inatları boşa gidecek), ya da Döviz, piyasa faizi aynen böyle…’ ifadelerini kullandı.

Özgür Demirtaş Twitter

Özgür Demirtaş

Cumhuriyet tarihinde en kötü ekonomi yönetiminin Tansu Çiller hükümetinde olduğunu belirten Demirtaş, artık bu durumun değiştiğini belirterek ilk sıraya AKP hükümetinin yerleştiğine işaret etti.

Özgür Demirtaş Twitter

Hükümetin bir kaç aklı selim açıklama ile CDS’de düşüşe yol açabileceğini vurgulayan Demirtaş ‘Buna ihtiyacımız var. CDS seviyesi çok yüksek. Allah aşkına bir kaç aklı selim açıklama’ ifadelerini kullandı.

Moon Bilişim Asansör Reklam Fiyatları

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
5
+1
3
+1
4
+1
11
+1
0
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

Epic Games, GTA V çekilişi sırasında 7 milyon yeni kullanıcı kazandı

0
Epic Games ve Apple davası, her iki şirketin de sırlarını ortaya çıkarmaya devam ediyor. Verdiği ücretsiz oyunlar ile yeni kullanıcılar kazanarak Steam karşısında şansını artırmak...

2021 Survivor Final, Survivor Yeni Şampiyon Kim Oldu? İşte yeni şampiyon

0
Survivor 2021 finali bu akşam gerçekleşiyor. Aleyna Kalaycı ile Ayşe Yüksel'in elenmesinin ardından İsmail Balaban ile Poyraz finale kaldı. Aylar süren maceranın ardından bu...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-