WhatsApp’tan yeni özellik: Kaybolan mesajlar

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan WhatsApp’ın yeni özelliği merak konusu oldu. WhatsApp’a gelen yeni özellik sayesinde fotoğraflar ve videolar bir kez görüntülendikten sonra kaybolacak.
WhatsApp, yeni özelliğini kullanıcılarına duyurdu. Bundan sonra kullanıcılar fotoğraf ve video mesajları bir kez görüntüledikten sonra mesajlar kaybolabilecek.

Uygulama, kullanıcıların ekran görüntüsü almasını engellemeyecek. Mesaj gönderilirken “Bir Kez Görüntüle” seçilirse, içerik gönderenin sohbetinden ve alıcının sohbetinden kaybolacak. Android kullanıcıları için özellik, grup sohbetleri için de mevcut olacak.

Özelliği açıklayan mesajda, “Daha fazla gizlilik için, alıcı bir kez açtıktan sonra fotoğrafınız veya videonuz sohbetten kaybolacak. Unutmayın, insanlar her zaman ekran görüntüsü alabilir” deniliyor. Ayrıca, alıcıların kaybolan içeriğin ekran görüntülerini alması durumunda WhatsApp’ın kullanıcıları bilgilendirmeyeceğini de bildiriyor. Bunun nedeni, kullanıcıların ekran görüntüsü almalarını engellemenin kusursuz bir yolunun olmadığı ve bunu iddia etmenin kullanıcılara yanlış bir güvenlik hissi sunulacağı olarak açıklıyor. ÇALIŞMA YAPILDIĞI İDDİALARI DOĞRULANMIŞTI WhatsApp CEO’su Will Cathcart ve Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, bu özellik üzerinde çalıştıklarını onaylamışlardı.
Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

‘Turist Ömer’ Karakteriyle Hafızalardan Silinmeyen Usta Oyuncu Sadri Alışık’ın En İyi...

0
Türk sinemasının yetiştirdiği en önemli değerlerden bir tanesi olan usta oyuncu Sadri Alışık, oyunculuk kariyeri boyunca sayısız filmde rol almış ve bizi kah güldürmeyi...

İnsanlık bir milyon yıl sonra neye benzeyecek?

0
Evrimimizi anlayabilmek için geçmişimize bakmamız gerekiyor. Bizden sonra gelecek nesiller, bilim kurgu filmlerindeki gibi yüksek teknoloji makineler yüklenmiş, uzuvları kendiliğinden çıkan, gözlerine kamera yerleştirilmiş insan-robot...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-