Soruşturma Başlatıldı: Halkı Grevdeki Doktorlara Karşı Kışkırtan İmam Tepkilerin Odağında [VIDEO]

Konya’daki bir camide verdiği vaazda şiddete tepki için iş bırakan doktorları hedef alan imam, sosyal medyada tepki çekti. Pek çok sosyal medya kullanıcısı imamın halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiğini öne sürerek yetkilileri göreve çağırdı.

Tepkiler sonrası imam hakkında soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Konya Şehir Hastanesi’nde görev yapan Dr. Ekrem Karakaya’nın hastanede bir hasta yakını tarafından silahla vurularak öldürülmesinin ardından meslektaşları sağlıkta şiddeti protesto etmek için dün tüm Türkiye’de protesto gösterileri düzenledi. Türk Tabipleri Birliği de 7- 8 Temmuz’da grev kararı aldı. Poliklinikteki doktorlar iş bırakırken acil servisler ise hizmet vermeye devam etti.

Konya’nın Selçuklu ilçesinde Kayalar Camii’nde görev yapan bir imam ise cemaate verdiği vaazda ‘Dün hastanelerin hiçbir tanesi görev yapmadı. Bu doktorların daha fazla öldürülmesini getirir, tahriktir’ diyerek doktorları suçladı.

‘Doktor öldürüldü deyip de bunu devletin aleyhine, milletin aleyhine ya. Dün hastanelerin hiçbirisi görev yapmadı. Günlük iğne yaptıracak adam var, günlük serum alacak adam var, tedavi olacak adam var.

Yani bu neyi getirir? Daha fazla doktorların öldürülmesini getirir. Geçen hafta anlatmadım mı kadın cinayetlerini. Televizyonda göstere göstere kadın cinayetlerini çoğalttık.

Bu neyi getirir? Sen vardın hastaneden boş döndün. İğne yapılacak, oğlun ölecek elinde. Doktor da dedi, ‘git bugün grevdeyiz’. Öldürmez misin sen? Dövmez misin? Sövmez misin? Buna fırsat vermeyelim ya. Herkes akıllı olsun kardeşim. Kimse istemez bir doktor öldürülsün, polisimiz şehit olsun askerimiz şehit olsun. Ama devlette devamlılık esastır.”

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

Ghezzal gerçekleri! Neden “yanlış” diye paylaşım yaptı

0
Önceki gün Ghezzal’ın babası Mohamed ile yaptığımız röportaj gündeme bomba gibi düşmüş, “ Galatasaray ’dan teklif aldık ancak oğlum yüzde 100 Beşiktaş ’ta kalacak”...

Merakla Beklenen Spider Man filminin yeni fragmanı yayınlandı! [VİDEO]

0
Tarihin en ikonik ve sevilen süper kahramanlarından biri olan Spider-Man, yeni yapımlar ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Merakla beklenen No Way Home filminin vizyona...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-