6 Bakanlıkta Görev Değişimi: Erdoğan’dan Çok Sayıda Görevden Alma ve Atama Kararı

Aralarında altı bakanlığın da bulunduğu çok sayıda atama kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Diyanet İşleri Başkanlığı’nda açık bulunan Ağrı İl Müftülüğü’ne Celal Büyük, Bursa İl Müftülüğü’ne Diyarbakır İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır, Diyarbakır İl Müftülüğü’ne Muş İl Müftüsü Lütfü İmamoğlu, Muş İl Müftülüğü’ne İbrahim Halil Demir, Yalova İl Müftülüğü’ne Karabük İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk, Karabük İl Müftülüğü’ne Aydın İl Müftüsü Ercan Aksu, Aydın İl Müftülüğü’ne Artvin İl Müftüsü Hasan Güneş, Artvin İl Müftülüğü’ne Mesut Harmancı atandı.

6 bakanlıkta görev değişimi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Eskişehir İl Müdürü Alper Sezer görevden alındı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda açık bulunan İş Başmüfettişliği’ne İş Müfettişi Necdet Aktay getirildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda açık bulunan İş Müfettişliklerine yapılan yeterlik sınavında başarı gösteren iş müfettiş yardımcıları Murat Ramazan İltar, Sadık Ortakcı ve Mahmut Keskin atandı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nda açık bulunan Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’ne Aytaç Yüksel getirildi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nda açık bulunan Yüksek Fen Kurulu Üyeliği’ne Muzaffer Yıldırım atandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Bingöl İl Kültür ve Turizm Müdürü Kasım Barman görevden alındı, yerine Selahattin Yazar getirildi. Mersin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne Cengiz Ekici, Van İl Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’ne Erol Uslu atandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen görevden alındı, yerine Servet Canlı getirildi.

Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcılığı’na İhracat Genel Müdürü Özgür Volkan Ağar atandı.

Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan görevden alındı.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörlüğüne, Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar atandı.

TÜİK’in iki başkan yardımcısı görevden alındı

Türkiye İstatistik Kurumu

Türkiye İstatistik Kurumu’nda (TÜİK) Başkan yardımcıları Umut Serhat İdman ve Nurettin Kaya, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2’nci maddesi gereğince görevden alındı.

Fırsat Ürünleri

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

Ziraat Bankası’nın mobil uygulaması çöktü: Ziraat Bankası’ndan açıklama geldi

0
Ziraat Bankası'nın mobil uygulamasına erişim sağlanmaması sonrası banka tarafından açıklama yapıldı. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || ).push({}); Ziraat Bankası mobil uygulamasına erişim...

Bitcoin’den Kazandığı Parayla 20 Okul İnşa Edecek

0
El Salvador, Bitcoin'den Kazandığı Parayla 20 Okul İnşa Edecek Bitcoin'i resmi para birimi olarak kullanıma sokan ilk ülke olan El Salvador, bugüne kadar Bitcoin ile...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-