Korona Günleri Geri mi Dönecek? Maymun Çiçeği Hastalığı Avrupa’da Hızla Yayılıyor

Türkiye’de daha görülmeyen maymun çiçeği hastalığı hızla yayılıyor. Şimdiye kadar 20 ülkede görülen hastalığa yakalanan kişi sayısı ise 300’ü geçti.

BBC Türkçe’nin haberine göre, şimdiye kadar 20’den fazla ülkede maymun çiçeği vakası görüldü. Avrupa’da 300’ü aşkın kişiye hastalık teşhisi kondu ya da hasta olduğundan şüpheleniliyor.

Dün Norveç Toplum Sağlığı Enstitüsü, ülkedeki ilk vakayı açıkladı. Bu kişinin yakın zamanda yurt dışına çıktığı kaydedildi.

En yüksek vaka İber Yarımadası ve İngiltere’de

Hastalığın endemik olduğu Orta ve Batı Afrika’nın dışında vaka sayılarının en yüksek olduğu yerler İber Yarımadası ve İngiltere. Ancak hastalık nedeniyle şimdiye kadar hastaneye yatan olmaması sevindirici olarak değerlendiriliyor.

Ülkelerin sağlık yetkililerinin bugünkü açıklamalarına göre, vaka sayısı bir günde İspanya’da 132’den 142’ye, Portekiz’de ise 100’den 119’a yükseldi.

Cebelitarık’ta ise İspanya’da yaşayan bir İngiliz’de maymun çiçeği görüldü.

Maymun Çiceği Virüsü Son Durum

İtalya’da ise sağlık bakanlığı bugün vaka sayısının 20’ye çıktığını ve önümüzdeki günlerde artmaya devam etmesini beklediklerini söyledi. Rai Radio 1’e konuşan Pierpaolo Sileri, 20 kişiden 19’una hastalığın birinci dereceden bulaştığını ifade etti.

Moon Bilişim Asansör Reklam Fiyatları

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderildi: Salgında okullarda alınması gereken önlemler

0
Son dakika haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı iş birliğinde hazırlanan "Kovid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi" il milli eğitim müdürlüklerine...

Bill Gates, Dünyanın Bir Sonraki Pandemiye Hazır Olmadığını Söyledi

0
Bill ve Melinda Gates Vakfı'nın hazırladığı rapora göre dünya, yeni bir pandemiye hazır değil. Bunun nedenlerine de değinen rapor, gelir farklılıklarının hastalıklarla ve tedavileriyle...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-