Bilim Kurulu Üyesinden Maskelere Veda Etmeye Hazırlananların Hevesini Kıracak Açıklama

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, son günlerde akıllarda dolaşan ‘Maskeler zorunluluğu kalkıyor mu?’ soruları için uyarı niteliğinde cevap verdi. Kara, maskeleri çıkarmak için henüz çok erken olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde Türkiye’yi heyecanlandıran bir açıklamada bulunmuştu. Koca, bu hafta için yaptığı açıklamada salgının gidişatına ilişkin bir açıklama yapacağını, “Maskelerin ne zaman çıkacağı konusu da dahil olmak üzere” bundan sonra neler yapılacağını net bir şekilde ifade edeceklerini belirtmişti.

Maske zorunluluğunun çok yakında kalkması ihtimalini doğuran bu açıklamanın ardından bugünse Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara’dan bir açıklama geldi. Kara, Cumhuriyet gazetesine yaptığı değerlendirmede Koca’nın açıklamalarını konu aldı ve maskeleri çıkarmak için henüz çok erken olduğunu söyledi. “Henüz çok erken” Bu hafta ve önümüzdeki hafta maske çıkarmak için çok erken olduğunu belirten Kara, bunun nedeniniyse vaka sayılarının hâlâ yüksek olması şeklinde açıkladı. Kara, maske ve mesafeye dikkat edilmesi gerektiğini söyleyerek Omicron’un bulaşıcılığının daha kolay olduğunu, topluma girince çok hızlı bir şekilde yayıldığını ifade etti.

Öte yandan yine geçtiğimiz günlerde bir diğer Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, maskelerin çıkarılabileceğine yönelik açıklamada bulunmuştu. İlhan, “Az kalabalık olan yerlerde insanlar maskesi dolaşabilecek gibi gözüküyor.” diyen İlhan’ın bu açıklaması da “Maske yasağı kalkıyor mu?” şeklinde yorumlanmıştı.

Bakan Nebati, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada uygulamanın 1 Mart’ta devreye gireceğini duyurmuştu.

Fırsat Ürünleri

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

Çip Krizi Tesla’yı da Vurmuş: Çin’de Üretimin Durdurulduğu Ortaya Çıktı

0
Tesla'nın ağustos ayının ortasında, Şanghay'daki fabrikasında 4 gün kadar üretim yapmadığı ortaya çıktı. Tesla yöneticileri olayı doğrularken çip krizi nedeniyle durdurulan üretimin, Model Y...

65 yıl sonra değişti! Trafik Cezası

0
Kural 65 yıl sonra değişti! Trafik Cezası Artık Kiralayana kesilecek! Oto kiralama sektörünün trafik cezaları konusunda 65 yıldır beklediği yasal düzenleme yapıldı. Daha önce işletmelerin...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-