Elon Musk, Starlink Kullanıcı Sayısını Açıkladı! 1000 Mbp Hız

Elon Musk, uydudan internet projesi Starlink ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Twitter’dan yapılan açıklamada, Starlink abone sayısı net bir şekilde ifade edildi. Söz konusu rakam, Elon Musk’ı memnun etmiş gibi görünüyor.

Elon Musk‘ın uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in uydular aracılığıyla internet projesi Starlink ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Twitter üzerinden Starlink ile ilgili yeni bir paylaşım yapan Musk, projenin kaç kullanıcıya ulaştığını resmen açıkladı. Elon Musk‘ın açıklamalarına göre Starlink kullanabilmek için başvuru yapan müşterilerin sayısı, 250 bini aştı.

Starlink projesi, Dünya’nın yakın yörüngesinde yer alan uydular üzerinden internet erişimi vadediyor. Müşterilerse evlerine kurdukları bir uydu alıcı ile küçük bir kit üzerinden yüksek hızlı internet erişimi elde ediyorlar. Bir süredir test aşamasında olan proje için binlerce uyduyu uzaya gönderen SpaceX, bugüne kadar büyük bir sorunla karşılaşmadı. Ancak 2021 yılında teslim edileceği söylenen kitler, ne yazık ki gecikti ve henüz tüketicilere ulaştırılamadı.

Starlink için yeni bir abonelik paketi duyurulmuştu

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, Starlink için yeni bir abonelik paketi oluşturulduğundan bahsetmiştik. “Starlink Premium” olarak isimlendirilen paket, standart paketten 5 kat pahalıydı. Ancak yeni bir anten tasarlayan mühendisler, bu abonelik paketi ile daha iyi hız, daha düşük gecikme süresi vadediyordu. 250 bin müşterinin kaçının standart paket, kaçınınsa premium paket kullanıcısı olduğu bilinmiyor.

NASA: “Starlink projesi, astronotların hayatını tehlikeye atacak.”

Elon Musk, bugün yaptığı açıklamada toplam 250.000 aboneye ulaştıklarını duyurdu. Bu yılın başlarında 500 Mbps internet için yeni paket ekleyen şirket, Gen2 planı için 30.000 uydu fırlatacak.

NASA, yörüngeye daha fazla SpaceX uydusu eklemenin uzay yolculukları için sorun yaratacağını belirtti. Konu hakkında açıklama yapan yetkililer, daha fazla uydunun NASA ve diğer uzay ajanslarının oluşturduğu planlar için sorun teşkil ettiğinin altını çizdi.

SpaceX uydularının otomatik manevra yeteneğine sahip olduğu belirtiliyor. Ancak NASA, iddia edilen manevra kabiliyetlerinin istatistiksel doğrulamadan yoksun olduğunu söyledi. NASA ayrıca SpaceX’in yüzde 100 güvenilirlik sağlayamadığını açıkladı.

8. Türkiye

Geçmişte başka çarpışma konusunda uyarı alan SpaceX, uydularını hareket ettirmeyi reddetmişti. Şirketin bu konuda sorun yaşattığını belirten NASA, gelecekte benzer sorunların yaşanması halinde astronotların hayatlarının tehlikeye atılacağını söyledi.

ISS ile bir Starlink uydusu arasındaki olası çarpışma senaryosu, uzay gemisinde bulunan mürettebatın hayatına mal olabilir. Şirketin Gen2 planını değiştirip değiştirmeyeceği henüz bilinmiyor.

Fırsat Ürünleri

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

Sedat Peker’den Veyis Ateş hakkında çarpıcı iddialar

2
Sedat Peker, bugün yayınlamış olduğu 9. videosunda gazeteci Veyis Ateş hakkında çarpıcı bir iddia ortaya attı. Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, bugün yayınladığı 9....

Alkol yasağı: İçki satışının yasaklanması diğer ülkelerde Covid’le mücadelede ne kadar...

1
Bazı ülkeler pandemi sırasında dönem dönem alkollü içecek tüketimini yasaklayarak hastaneler üzerindeki baskıyı azaltmayı hedefledi. Peki bunun etkisi ne oldu? Pandemi nedeniyle pek çok ülkede...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-