Doğduktan Sonra Yanlış Aileye Verilen Bebek, 19 Yıl Sonra Hastaneye Dava Açtı

İspanya’da 19 yıl önce doğum sonrasında yanlış aileye verildiği ortaya çıkan bir kadın, babasıyla yapılan DNA testinin uyuşmaması sonucunda 3 milyon euroluk tazminat davası açtı.
İspanya Bilbao’nun güneyindeki Logrono hastanesinde 19 yıl önce doğan bir bebek, küvezde bebeklerin karıştırılması yüzünden yanlış aileye verilmiş ve 19 yıl boyunca her şeyden habersiz bir şekilde hayatına devam etmiş.

19 yaşındaki kızın büyük annesi, babasını küçük kıza iyi bakmadığı için mahkemeye vermiş ve mahkemenin talep ettiği DNA testi doğrultusunda kızın aileyle hiçbir bağı olmadığı ortaya çıkmış. Hastanenin yapmış olduğu hata yüzünden yanlış aileye verilen kadın, hastaneye tazminat davası açmaya karar verdi.

Karıştırılan diğer bebek durumdan şikayetçi değil

Olayın gündem olmasının ardından hastaneyi araştırdıklarını belirten La Rioja Bölgesel Hükümeti Sağlık Bakanı Sara Alba, hatayı yapan kişiyi tespit edemediklerini ancak böyle hataların günümüzde artık imkansız bir hale geldiğini dile getirdi.

Karıştırılan diğer bebek de durumdan haber edildi ancak kendisi, tazminat davası açacak kız gibi şikayetçi olmayacağını dile belirtti. Şu anda gerçek annesini bulabilmek için DNA sonuçlarını bekleyen kız, hastaneye açtığı davada 3 milyon euro tazminat talep etti.
Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
1
+1
9
+1
2
+1
3
+1
1
+1
1
+1
1
- Reklam-
KaynakWebTekno
- Reklam-

PUBG Mobile güncelleme gelmedi hatası! PUBG Mobile güncelleme nasıl yapılır?

0
PlayerUnknown's Battlegrounds PC ve mobil versiyonu ile milyonlarca oyuncuya hizmet vermeye devam ediyor. Bilindiği üzere uzun zamandır Pubg Mobile için güncelleme gelmiyordu. Popüler rekabetçi...

Küçük Ortak, FETÖ’yü Sorunca Bakan Elvan “Sırrın İfşası” Gerekçesiyle Açıklamadı

0
AKP'li Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye'deki mali ayağına ilişkin MASAK tarafından yürütülen çalışmalar hakkında bilgi almak isteyen Cumhur...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-