LGS 2. nakil sonuçları açıklandı! Sorgulama ekranı için tıklayınız

LGS nakil başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından gözler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacak olan Lise 2. nakil sonuçlarına çevrildi. MEB tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından lise ikinci nakil sonuçları 9 Ağustos’ta yani bugün MEB.gov.tr’den erişime açıldı. İşte LGS nakil sonuçları sorgulama ekranı MEB.gov.tr ile ilgili detaylar..
MEB takvimine göre LGS kapsamında, yerleştirmeye esas ikinci nakil başvuruları 6 Ağustos’ta sona erdi. İstedikleri liselere girmek isteyen adaylar LGS nakil başvurularının sona ermesiyle birlikte sonuçlar için beklemeye başlamıştı. MEB tarafından yapılan son dakika duyuruya göre LGS 2. nakil sonuçları açıklandı. İşte e-Okul MEB nakil sonucu sorgulama ekranı detayları..

LİSE 2. NAKİL SONUÇLARI 2021 AÇIKLANDI

Milli Eğitim Bakanlığı’nca lise 2. nakil tercihleri 02-06 Ağustos 2021 tarihlerinde gerçekleşti. LGS yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih sonuçları 9 Ağustos Pazartesi günü erişime açıldı. Böylece merkezi yürütülen ana yerleştirme süreci, 9 Ağustos’ta tamamlandı. Lise boş kontenjan ve taban puanlarına göre yapılacak yerleştirme sonuçları öğrenci T.C kimlik numarası ile e okul üzerinden sorgulanacak.

LGS 2. nakil tercih sonuçlarının ardından herhangi bir kuruma yerleşemeyen adaylar 9-13 Ağustos tarihleri arasında Boş kalan kontenjanlara, İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca Yerleştirme Başvurularını yapacak. 20 Ağustos tarihinde İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonları Yerleştirmeler tamamlanacak.

LGS 2. NAKİL TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI e-OKUL MEB!
Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

İstanbul için son kar uyarısı! ‘Zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın…’

0
Son tahminlere göre cuma gecesinden itibaren Marmara bölgesi kar yağışıyla karşı karşıya kalacak. "Kar örtüsü İstanbul'u felç edebilir" diyen Prof. Dr. Orhan Şen önemli...

150W süper hızlı şarj teknolojisi geliyor!

0
Teknolojik gelişmelerle beraber akıllı telefon dünyası da gelişiyor. Akıllı telefon dünyası ilk olarak 2015’te 100W ile tanışmıştı ve 2020 yılında yaygın olarak kullanılmıştı. 2021’de...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-