LGS 2. nakil sonuçları açıklandı! Sorgulama ekranı için tıklayınız

LGS nakil başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından gözler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacak olan Lise 2. nakil sonuçlarına çevrildi. MEB tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından lise ikinci nakil sonuçları 9 Ağustos’ta yani bugün MEB.gov.tr’den erişime açıldı. İşte LGS nakil sonuçları sorgulama ekranı MEB.gov.tr ile ilgili detaylar..
MEB takvimine göre LGS kapsamında, yerleştirmeye esas ikinci nakil başvuruları 6 Ağustos’ta sona erdi. İstedikleri liselere girmek isteyen adaylar LGS nakil başvurularının sona ermesiyle birlikte sonuçlar için beklemeye başlamıştı. MEB tarafından yapılan son dakika duyuruya göre LGS 2. nakil sonuçları açıklandı. İşte e-Okul MEB nakil sonucu sorgulama ekranı detayları..

LİSE 2. NAKİL SONUÇLARI 2021 AÇIKLANDI

Milli Eğitim Bakanlığı’nca lise 2. nakil tercihleri 02-06 Ağustos 2021 tarihlerinde gerçekleşti. LGS yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih sonuçları 9 Ağustos Pazartesi günü erişime açıldı. Böylece merkezi yürütülen ana yerleştirme süreci, 9 Ağustos’ta tamamlandı. Lise boş kontenjan ve taban puanlarına göre yapılacak yerleştirme sonuçları öğrenci T.C kimlik numarası ile e okul üzerinden sorgulanacak.

LGS 2. nakil tercih sonuçlarının ardından herhangi bir kuruma yerleşemeyen adaylar 9-13 Ağustos tarihleri arasında Boş kalan kontenjanlara, İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca Yerleştirme Başvurularını yapacak. 20 Ağustos tarihinde İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonları Yerleştirmeler tamamlanacak.

LGS 2. NAKİL TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI e-OKUL MEB!
Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

Benzin ve Motorine Bu Gece Bir Zam Daha Bekleniyor

0
Rutin hale gelen akaryakıt zamlarına bir yenisinin daha eklenmesi bekleniyor. Ekonomist Oğuz Demir'in iddiasına göre akaryakıt bugün de zamlanacak. Zamlar, litrede 69 kuruş ve...

‘Aylarca Aç Kalırsak Vücudumuzda Neler Gerçekleşir?

0
Günümüzde maalesef bir gün içinde alması gereken kalori miktarını alamayan ve bu sebeple yeterli beslenemeyen milyarlarca insan var. Bu içeriğimizde söz konusu kişilerin nasıl...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-