Matrix Resurrections, Warner’a pahalıya patladı!

Vizyona girmeden önce bile serinin hayranları tarafından epey eleştirilen The Matrix Resurrections, ticari olarak pek iyi bir hamle olabilmiş değil. The Matrix hayranlarının yerden yere vurmasıyla gişede kendisini amorti dahi edememiş film, yayıncı Warner Bros.’a bir konuda daha pahalıya patlıyor. Filmin çıktığı gün HBO Max’te de yayınlanmış olması nedeniyle yapımcı stüdyo epey öfkeli.

Warner Bros, Matrix yüzünden davalık oldu

Sinema tarihinin en önemli yapımların biri, 1999 yılında vizyona girmiş The Matrix filmidir. Bu filmin ardından gelen iki filmle de sinema sektöründe büyük yankılar uyandırılmıştır. 2003 yılında son bulan serinin, 2021 yılının sonunda bir devam filmi ile ekranlara dönmesi de büyük bir olaydı. Vizyona girdiğinde beklentilerin epey altında kalarak IMDb’de 5.6 puan alan film, gişede de başarısız olmuştu.

Filmin gişede kendi bütçesini amorti edememesi büyük bir sorun. Bir dönem gişede rekor üstüne rekor kıran bir film, hem yayıncı Warner Bros, hem de yapımcı Village Road Studios için bir kriz niteliğinde. Bu krizin nedenlerinden biri de, Village Road’un isteğiyle mahkemeye taşındı. Filmin çıktığı gün HBO Max’te yayınlanması, insanların sinemaya olan ilgisini azaltarak filmin gişede başarısız olmasını sağlamış olabilir.

HBO Max, ülkemizde mevcut olmasa da dünya genelinde pek çok insan filmi HBO Max üzerinden izledi. Böylece filme ek ücret ödemeden abonelikleriyle izleme şansı buldular. Kazancını sinema biletlerinden elde eden bir şirket için bu epey can sıkıcı bir durum.

Çoğumuz çalışma çağındayız

Benzer durum Marvel’da da yaşandı

Black Widow filmi vizyona girmeden önce pandeminin patlak vermesinden dolayı film uzunca bir süre ertelenmişti. Film vizyona girdiğinde ise açığın telafi edilebilmesi için Marvel, filmi Disney Plus’ta da yayınlamaya karar verdi. Ancak bu karar, filmin başrolü Scarlett Johansson’ın hoşuna gitmedi ve iki taraf davalık oldu.

Fırsat Ürünleri

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

Bir dönem Türkiye’den kovulmuştu, şimdi zirvede!

0
Vladimir Petkovic: "Türkiye maçına göre değişiklik yaptık" İsviçre Milli Takım teknik direktörü Vladimir Petkovic'in kariyerinde Türkiye macerası da bulunuyor... Yıllar önce Samsunspor'da çalışan ancak başarılı...

Arefe Günü Ne Zaman ? Arefe günü hangi ibadetler yapılır ?

0
2021 Arefe günü olması vesilesiyle mübarek günde okunacak dualar, sureler ve çekilecek tesbihler, zikirler araştırılmaya başladı. İslam dini için önemli günler arasında yer alan...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-