Tam kapanma: Ekonomik destek ve yeterli aşı olmadan kapanma nasıl olacak?

Bazı ülkeler etkili aşılama sonrası normale dönme hazırlıkları yaparken, Türkiye, kısa sürede 8 binden 60 bine çıkan Covid-19 vaka sayılarını indirmeye çalışıyor.

17 Mayıs’a kadar sürecek olan ve “tam kapanma” adı verilen yeni bir koronavirüsle mücadele dönemine giriyor.

Türkiye’deki kapanma şartlarına dair en büyük eleştirilerden biri, muaf olmayan kişi, esnaf ve şirketlere yeterince ekonomik destek verilmemesi.

Hatta buna ‘desteksiz kapanma’ diyenler bile oldu.

Uzmanlar, kapanmanın tek başına yeterli olmayacağını, mutlaka etkili bir aşılama kampanyasıyla birleşmesi gerektiğini vurguluyorlar.

Kısa Çalışma Ödeneği

Gazi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Esin Şenol Davutoğlu’nun değerlendirmesiyle birlikte Türkiye’nin “tam kapanma” koşullarını, hedeflenen ve olası sonuçlarını derledik.

 

 

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

OPPO A96 5G tanıtıldı! İşte özellikleri

0
Geçtiğimiz günlerde render görüntüleri sızdırılan OPPO A96 5G tanıtıldı. Özellikleri ve fiyatı ile dikkat çeken cihaz, orta segmentte oldukça iddialı. Geçtiğimiz haftalarda ilk katlanabilir cihazını...

Ücretsiz E-Kurs Başvuru Nasıl Yapılır?

0
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Destekleme ve Yetiştirme Kursları başvuru tarihleri duyuruldu. Başvuru tarihlerinin yaklaşmasıyla birlikte detaylar da araştırılmaya başladı. Peki, e-Kurs başvurusu nasıl yapılır?...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-