Zamla Yatıp Zamla Kalkıyoruz! Doğalgazda santrallere yüzde 14 zam geldi

Doğalgazda, şubat ayında mesken ve sanayi aboneleri için geçerli tarife sabit kaldı, elektrik üretim amaçlı tarifeye yüzde 14 zam yapıldı.

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ’nin (BOTAŞ) internet sitesinde şubat ayına ilişkin tarife tablosu yayımlandı.

AA’nın haberine göre; BOTAŞ’ın konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine şubatta uygulayacağı satış fiyatı sabit kalarak 1000 metreküp doğalgaz için 1860 lira oldu, sanayi abonelerinin tarifesinde ise 1000 metreküp gazın fiyatı 6 bin 300 lira oldu.

Elektrik üretim amaçlı tarife ise yüzde 14 artışla 1000 metreküp doğalgaz için 6 bin 300 liraya çıktı. Doğalgazda fiyat tarifeleri aylık olarak hesaplanıyor.

Elektriğe gelen konutta yüzde 9, sanayide yüzde 14 zammın ardından doğalgaza da zam geldi. BOTAŞ, konutlarda yüzde 9, büyük işletmelerde yüzde 14 oranında zam yapıldığını duyurdu. Fiyatlar bugünden itibaren geçerli olacak. 

Fırsat Ürünleri

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

Fortnite Dünya Kupası Elemeleri’nde 1.100 Kişi Yasaklandı

1
Geçtiğimiz günlerde başlayan ve e-spor dünyası için de kıymetli bir aktiflik olan Fortnite Dünya Kupası Elemeleri, rekabete sahne olduğu ...

PUBG Mobile güncelleme gelmedi hatası! PUBG Mobile güncelleme nasıl yapılır?

0
PlayerUnknown's Battlegrounds PC ve mobil versiyonu ile milyonlarca oyuncuya hizmet vermeye devam ediyor. Bilindiği üzere uzun zamandır Pubg Mobile için güncelleme gelmiyordu. Popüler rekabetçi...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-