Çin’de ‘Kıyamet’ Korkusu Yaşatan Olay Gökyüzü Kırmızıya Büründü [Video]

Çin’in ada şehri olan Zhoushan’da cumartesi günü vatandaşlar çok ilginç ve nadir bir olayla karşılaştı. Şehir, tamamen kırmızı bir gökyüzüyle kaplandı. Olay hakkında Çinli yetkililerden de açıklama geldi ve bu ilginç olayın nedeni açıklandı.

Dünya genelinde zaman zaman alışık olmadığımız hava olaylarına şahit olurken geçtiğimiz gün Çin’in Zhongshan Adaları’nda yer alan en büyük şehir Zhoushan’da ilginç bir olay yaşandı. Şehrin gökyüzü, Armageddon filmindekine benzer bir hal alarak tamamen kırmızıya büründü.

Gökyüzünü kıpkırmızı gören pek çok vatandaş şok yaşayarak sosyal medyada görüntüleri paylaşırken, Çin’in sosyal medyası Weibo’da olay gündem oldu. İnternette yüzlerce milyon görüntülenme alan paylaşımların ardından konu hakkında Zhoushan Meteoroloji Bürosu’ndan da açıklama geldi.

Olay, ışığın bulutlarda kırılmasından ve yansımasından kaynaklandı

Yetkililer tarafından paylaşılan açıklamada cumartesi günü yaşanan olayın nedeninin balıkçı teknelerinden çıkan ışığın alçak yükseklikteki bulutlardan yansıması olduğu paylaşıldı. Yetkililer, hava koşullarının uygun olması durumunda atmosferdeki suların aerosoller oluşturduğunu ve bunun ışığı kırdığını belirtti. Olayın yaşandığı gün de hava sisliydi.

Söz konusu olay, geçtiğimiz günlerde meydana gelen ve Atlantik Okyanusu üzerinde sinyal kesintilerine neden olan Güneş Patlaması’na benzer bir patlama tartışmalarına da yol açtı. Çin Yerbilimleri Üniversitesi, söz konusu iddiaların ardından olayın yaşandığı gün anormal Güneş ve jeomanyetik aktivitesinin yaşanmadığını açıkladı.

Fırsat Ürünleri

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

Thodex’in Sahibinin Tüm Parayı Binance’e Aktardığı Ortaya Çıktı

0
Thodex vurgununu araştırmaya devam eden savcılık, borsa yöneticilerinin Binance'e para aktarımı yaptığını tespit etti. Bunun üzerine Binance ile yazışan savcılık, 30 milyon 100 bin...

OPPO A96 5G tanıtıldı! İşte özellikleri

0
Geçtiğimiz günlerde render görüntüleri sızdırılan OPPO A96 5G tanıtıldı. Özellikleri ve fiyatı ile dikkat çeken cihaz, orta segmentte oldukça iddialı. Geçtiğimiz haftalarda ilk katlanabilir cihazını...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-