Game of Thrones’un Final Döneminin 5 Değerli Karakteri

Birkaç gün evvel son dönemiyle ekranlara geri dönen HBO imali Game of Thrones, birinci kısmıyla aksiyon dolu olmasa da öykünün ilerleyişiyle ilgili değerli ayrıntılar sundu. Birinci kısmından savaşın sinyallerini veren final dönemi, izleyiciyi sık sık şaşırtacak üzere görünüyor.

Milyonlarca izleyicinin ana odağındaki başkarakterlerin yanı sıra pek dikkat çekmeyen, dikkat çekse de etkisiz görünen birtakım kıymetli karakterler mevcut. Bu yazımızda Game of Thrones'un final döneminde büyük rol oynaması mümkün 5 karakterden kelam edeceğiz.

5. Gendry

Robert Baratheon'un gayrimeşru oğlu olarak tanıdığımız Gendry, şimdi dizide sinyalleri verilmemiş olsa da Game of Thrones'un kitaplarında epeyce kıymetli bir karakter. Kıssanın aslında Targaryen kanına sahip olan Gendry, birebir vakitte Westeros'un en yetenekli demircilerinden biri.

Kitaplardaki değerli pozisyonuna kıyasla dizide fazla dikkat çekmeyen Gendry, yeni dönemde Jon Snow'un yardımcısı olarak karşımıza çıkabilir. Kitaptaki işleyişe nazaran tahtta hakkı bulunan Gendry'nin kral Jon Snow'u desteklememesi kusur olurdu.

4. Samwell Tarly

İlk kısımdaki duygusal sahneyle içimizi burkan Samwell Tarly, elbet ki son dönemin en değerli karakterlerinden biri olacak. Edindiği bilgi birikimi ve sonsuz merakıyla adeta eksper pozisyonunda olan Samwell, Jon Snow ve Daenerys Targaryen'in Gece Kralı'yla olan savaşındaki en kıymetli silah olabilir.

3. Tyrion Lannister

İlk dönemlerde bile büyük rolü olan Tyrion'ın son dönemdeki rolü büsbütün farklı olacak. Geçtiğimiz dönemden itibaren Targaryen kanı taşıyıp taşımadığı merak edilen Tyrion'ın ebeveynlerine dair soru işaretleri hâlâ akıllarda. Daha evvel bir ejderhaya yakınlaştığını da göz önüne alırsak Tyrion Lannister'ı bu dönem çok farklı yerlerde görebiliriz.

2. Melisandre

Jon Snow'un hayata geri dönmesinde büyük rolü olan Melisandre, son dönemin birinci kısmında görünmese de Jon ve Daenerys'in en büyük destekçilerinden biri olabilir. Daha evvel ateş ve buzu birleştirmenin bir vazife olduğundan kelam eden Melisandre, bu dönem bol bol karşımıza çıkacak üzere görünüyor.

1. Bran Stark

Geçtiğimiz dönemlerin ve bu dönemin en gizemli karakteri elbet Bran Stark oldu. Bu dönemin en değerli karakterlerinden hatta en kıymetlisi olacağı düşünülen Bran, Gece Kralı'yla direkt temas halinde olduğu için bile gereğince güçlü ve tehlikeli bir karakter. Buna ek olarak birçok teoride Bran Stark'ın ejderhaları denetim edebileceği de konuşuluyor.

Dünyanın en büyük bütçesine sahip olan ve milyonları ekran başına kilitleyen başarılı imal Game of Thrones, elbet ki yıllarca konuşacağımız bir formda veda edecek. Önümüzdeki haftalarda Westeros'ta neler olacağını daima birlikte göreceğiz. Bir defa daha hatırlatalım, kış geldi!

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

Soylu’nun suçladığı Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan

1
Sedat Peker’e verilen 'koruma' tartışması yeni kavganın fitilini ateşledi. Bakan Soylu’nun suçladığı isimlerden Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan’ın açığa alınacağı konuşuluyor. İçişleri Bakanı Soylu'nun...

Esnafa yapılacak Hibe Desteği Ödemeleri bugün başlanacak mı?

0
Ticaret Bakanı Mehmet Muş, hibe desteğine başvuran esnafa ödemelerin bugün başlayacağını açıkladı. Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Hibe desteğine başvuran esnafımıza ödemelere...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-