Süleyman Soylu Sedat Peker’e yanıt verdi

Organize suç örgütü yöneticisi olduğu gerekçesiyle kırmızı bültenle aranan Sedat Peker, bugün yayımladığı dördüncü videoda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisiyle ilgili olarak, “Ben onu severim” dediğini iddia etti. Peker’e yanıt veren Soylu, “Aylardır bu senaryonun bu noktaya geleceğini bekliyordum” dedi, Peker’in iddialarını yargıya taşıyacağını söyledi.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Dubai kentinde bulunan Sedat Peker, son videosunda İçişleri Bakanı Soylu hakkında bazı iddialar ortaya attı.

Sedat Peker, Soylu’nun kendisi hakkında “Ben onu severim” dediğini öne sürdü.

Peker, “Bu kadar kısa sürede ne değişti? Benim koruma polisimi sen vermedin mi?” ifadelerini kullandı.

Peker ayrıca Soylu’nun 12 Nisan 2020’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabul etmediği istifasına ilişkin ise “Bir gün evvel robot hesaplardan tweetler hazırladı” iddiasını ortaya attı.

Soylu: Ülkene gel, adalete teslim ol

Sedat Peker’in videosunun ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı. Soylu, şu ifadeleri kullandı:

“Aylardır bu senaryonun bu noktaya geleceğini bekliyordum. Birilerinin elinde operasyon elemanı olan mafya pisliği, yıllarca bu ülkede tehdit ve şantajla pek çok insanın canını acıttı. Devlet ve millet gibi kutsal kavramların ardına sığınarak kan emici oldu, her türlü pisliğe bulaştı.

“İddianı, iftiranı, her şeyin açığa çıkması için yargıya taşıyorum. Ben adalete teslimim. Sen de operasyon faresi gibi kaçma, ülkene gel adalete teslim ol.”

Hükümetin en başarılı olduğu alanın, “mafyadan bu ülkeyi kurtarmak” olduğunu söyleyen Soylu, “Hükümetlerimiz ve partimiz terörden uyuşturucuya kadar pek çok suç kaynağında Cumhuriyet tarihimizin en başarılı sonuçlarını üretti” ifadelerini kullandı.

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

Çiğ börek nasıl yapılır? 13 Eylül MasterChef 2021 evde çiğ börek...

0
Çiğ börek nasıl yapılır? Tatarlara özgü bir börek olan, Eskişehir’in her köşesinde yapılan çi börek, incecik hamurun içine konulan kıymalı harçtan oluşuyor. Çiğ börek...

Bir Oyuncu, Battlefield 2042’de Sadece 1 Saniyede 16 ‘Kill’ Aldı [Video]

0
Bir Battlefield 2042 oyuncusu, oyunda 1 saniyede tam 16 kişiyi öldürdüğü klibi Reddit’te paylaştı. Platformda kısa sürede ünlü olan video, muhtemelen oyundaki bir hatadan...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-