Ücretsiz Özgeçmiş CV Oluşturabileceğiniz İnternet Siteleri

İş başvurusu sırasında kendinizi iyi anlatmanız çok önemli. Bunu da iyi bir CV (öz geçmiş) ve niyet mektubu (ön yazı) ile sağlayabilirsiniz. Biz de bu konuda size yardım edecek, ücretsiz CV örnekleri ve CV hazırlama imkanı sağlayan internet sitelerine bakacağız.

Artık iş başvuruların çoğu internet üzerinden yapılıyor. Kariyer siteleri veya şirketlerin kendi sitelerinden açık pozisyonlara bakıp, istediğiniz boş pozisyonlara başvurabilirsiniz. İşe alınma veya bir sonraki aşamaya geçme ihtimalinizi arttırmak için de iyi bir CV hazırlamanız ve kendinizi güzel anlatan niyet mektubu yazmanız gerekiyor.

Eskiden öz geçmiş hazırlamak için internetten CV örnekleri araştırıp, hoşumuza gidenleri de bilgisayarımıza indirip düzenliyorduk. Ancak artık bunu daha kolay ve hızlı bir şekilde internet üzerinden ücretli veya ücretsiz yapmanızı sağlayacak siteler var. Bu sitelerde hazır şablonlar, tasarımlar ve daha birçok farklı detayı da bulabilirsiniz.

Öz geçmiş nedir (CV)?

CV ne denek sorusuna verilebilecek belki de en basit cevap, eğitim durumunuz, iş tecrübeniz ve kişisel bilgileriniz hakkında bir özet. İş başvurusu sırasında, iş ilanları veren firmalara, kendinizi hazırladığınız öz geçmiş ile anlatırsınız. Bu nedenle CV hazırlama işi gerçekten çok önemlidir. İyi bir CV (Öz geçmiş) işe alınma ihtimalinizi de arttıracaktır.

Öz geçmiş nasıl yazılır?

Öz geçmiş hazırlarken vermeniz gereken bazı bilgiler var. Bu bilgiler içerisinde kendinizi iyi anlatmanız ve özellikle becerilerinizi anlatırken(liderlik, sosyal kişilik vb.) süslü bir dil kullanmak yerine net olmalısınız. Ayrıca yanlış bilgi vermemeniz de çok önemli. Bilmediğiniz bir şeyi bildiğinizi yazmamalısınız. Bu işe alındıktan sonra veya mülakat sırasında size sorun çıkartabilir.

Öz geçmiş’te mutlaka verilmesi gereken bilgiler:

  • Kişisel bilgileriniz (Ad soyad, iletişim bilgileri, askerlik durumu vb.)
  • Eğitim durumunuz ve bilgileriniz
  • Daha önceki iş deneyimleriniz
  • Becerileriniz, farklı bilgi birikimleriniz(sertifikalar, bilgisayar, Photoshop vb.)
  • Diller
  • Açıklama (Vurgulamak veya belirtmek istediğiniz bilgi)

Niyet Mektubu nedir?

Niyet mektubu tanımını ilk kez duyanlar için kısa bir tanıtım yapalım. Niyet mektubu, ön yazı olarak da biliniyor. Niyet mektubu yazmak isteyenlere ufak bir ipucu vermek gerekirse, giriş paragrafı çok önemli. Giriş paragrafında etkilenen bir işe alım uzmanı, öz geçmişinizi de farklı bir gözle okuyacaktır.

İş başvurusu için Niyet Mektubu nasıl yazılır?

Öz geçmişinizden ayrı olarak hazırladığınız bir sayfada, hangi pozisyon için başvurduğunuzu, bu pozisyon için sahip olduğunuz alt yapıyı(eğitim, tecrübe), şirkete ne katabilirsiniz ve neler bekliyorsunuz gibi sorulara yanıt vermeniz gerekiyor. Birçok kişi niyet mektubu hazırlamayı ihmal etse de aslında iş başvurularındaki etkisi çok büyük.

Ücretsiz CV (Öz geçmiş) oluşturabileceğiniz internet siteleri:

1.Toptalent

Toptalent CV Hazırlama Programıyla hemen etkileyici CV oluşturabilirsiniz. Sunulan çok sayıda CV örnekleri arasından istediğini seçebilirsiniz. Böylece Toptalent CV Hazırlama Programı ile kolayca mükemmel ve profesyonel CV oluşturabilirsinüz. Sen sadece boş CV şablonları arasından seçerek CV oluştur ve pdf CV indir! CV hazırlama ücretsiz kullanabilirsiniz.

Ücretsiz Toptalent CV Hazırlama Programı

2.Resumonk

Resumonk Ücretsiz CV Hazırlama Programı

Resumonk şu an bulabileceğiniz en iyi ücretsiz CV hazırlama ve ön yazı oluşturma sitelerinden biri. Kolay kullanımı sayesinde çok zaman harcamadan güzel CV’ler oluşturabilirsiniz. Kullanabileceğiniz 5 adet ücretsiz CV şablonu bulunuyor. Bu şablonları PDF ve Docx formatlarında bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Ön yazı tasarımları ise maalesef ücretli olarak sunuluyor.

3.Visual CV

Ücretsiz Visual CV Hazırlama Programı

Profesyonel öz geçmiş hazırlama konusunda iyi iş çıkartan Visual CV, ücretsiz versiyonunda kullanıcılarına 3 tane şablon sunuyor. Bu şablonların ikisi fotoğrafsız bir tanesi ise fotoğraflı. Kolay arayüzü ile oluşturduğunuz öz geçmişleri sadece PDF formatında indirebiliyorsunuz. Detaylı bir tasarım ve görsellik aramayanlar için iyi bir tercih olacaktır. Siteyi ayrıca tamamen Türkçe olarak da kullanabilirsiniz.

4.CV Login

Ücretsiz Cvlogin CV Hazırlama Programı

Türk girişimcilere ait CVlogin ile tamamen ücretsiz öz geçmişler oluşturabilirsiniz. Tamamen Türkçe arayüzü ile içerisinde 8 öz geçmiş örneği bulunduran site, kullanıcılara düzenleme açısından büyük olanaklar sağlıyor. Hazırladığınız CV örneklerini PDF formatıyla bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

5.Resumecom

Ücretsiz Resume.com Cv Hazırlama Programı

Tamamen ücretsiz olmasıyla rakipleri arasında sıyrılan bir site. Birbirinden farklı şablonları ve bir hayli detaylı düzenleme imkanı ile öne çıkıyor. Detaylı olmasının yanı sıra arayüzü de çok kullanışlı ve kolay. Bilgilerinizi hızlıca girip, otomatik olarak CV’nizin oluşturulmasını bekleyebilirsiniz. Hazırladığınız öz geçmiş örneğini PDF ve Docx başta olmak üzere 4 farklı formatta indirebilirsiniz.

6.Enhancv

Enhancv Ücretsiz CV Hazırlama Programı

Ücretsiz özellikler sunma konusunda en azından Resume Help’ten daha iyi olan Enhancv, kullanıcılarına birçok tasarım ve şablon sunuyor. Hazırladığınız öz geçmişleri ücretsiz bir şekilde PDF formatında bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Tasarım şablonları sektöre göre ayrı gruplandırılmış. İş başvurusunda bulunacağınız sektör grubunda, size uygun bir şablon seçebilirsiniz.

7.Canva

Ücretsiz Canva Cv Hazırla

Canva denilince akıllara sosyal medya için görseller hazırlamak gelir. Ancak sitede kendinize özel CV örnekleri de hazırlayabilirsiniz. Üstelik Canva, diğer siteler arasında yaratıcılık ve tasarım açısından en fazla imkanı veren site. Özellikle ajanslara, teknoloji firmalarına iş başvurusu yapacaksanız, birbirinden yaratıcı tasarımlardan birini seçebilirsiniz. CV örneklerini birçok farklı formatta indirebilirsiniz. Canva ayrıca Türkçe arayüze sahip.

8.CakeResume

Ücretsiz CakeResume Cv Hazırlama Programı

Cake Resume’de öz geçmiş hazırlamadan önce hesap oluşturmanız gerekiyor. Ardından karşınıza bazı diyalog ekranları gelecek. Burada sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra CV düzenleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Sitede üyelik hesabı başına sadece bir tane CV indirilebiliyor. İndirme formatı ise PDF.

Fırsat Ürünleri

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
- Reklam-
KaynakWebTekno
- Reklam-

Sönmek üzere olan bir yıldızın yörüngesindeki gezegende yaşam olabilir

0
Araştırmacılar sönmekte olan bir yıldızın yakınlarında yaşamak için gerekli koşullara sahip bir gezegen bulunduğunu düşündüklerini açıkladı. (adsbygoogle...

BioNTech’in mRNA Yöntemini Kullanan Kanser Tedavisinin İnsanlı Deneyleri Başladı

0
BioNTech, Covid-19 aşılarında birçok ülkede kabul gördükten ve olumlu dönütler aldıktan sonra şimdi de kanser hastalığına odaklandı. Kansere yönelik çalışmalara başlayan BioNTech, fare denemelerinde...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-