Adidas’dan Metaverse için büyük NFT atağı

Adidas, Twitter üzerinde yaptığı duyuruyla Metaverse dünyasına, Bored Ape Yatch Club, gmoneyNFT ve punkscomic ile ilk adımı attı. Ancak Adidas bu konuda ilk değil. Daha önce de Nike benzer bir girişimle Metaverse dünyası için ilk sanal ayakkabısını üretti. Henüz tüm detayları ortaya çıkmasa da Adidas bu dünyaya NFT projeleri ile çok daha hızlı giriş yapacak gibi.
Adidas, Metaverse dünyasına NFT yıldızlarıyla giriş yaptı

NFT dünyasının önemli üç yıldız sanatçısı, Adidas Metaverse projesine destek olmak için bir araya geldi. Adidas, bu NFT sanatçılarından Bored Ape Yatch Club‘ın NFT’lerinden birini Twitter profil fotoğrafı olarak belirledi. Yine Twitter üzerinden paylaşım yapan Adidas, kısa bir video ile Metaverse dünyasının ilk duyurusunu yaptı.

Ancak bu firmanın Metaverse dünyaya ilk merhabası sayılmaz. Daha önce de Metaverse bir dünyada geçen The Sandbox oyunu ile işbirliği yaptı. Bugün açıklanan proje ile Bored Ape Yatch Club gibi NFT dünyasının en popüler koleksiyonlarından birini de bu projeye dahil etmiş oldu.
Adidas için ilk somut adımı punkcomic attı

Bir çok ünlü hali hazırda Bored Ape Yatc Clup NFT’sine yatırım yaptı. Bazı ünlüler bu NFT’leri Twitter profil resmi olarak kullandı. Ancak Universal Müzik Bored Ape NFT‘lerine dayalı Metaverse bir müzik grubu oluşturmanın peşinde.

gmoney NFT ise, NFT dünyasının en büyük koleksiyoncularından biri. Yatırımcı, kripto piyasası ile Metaverse dünyasının da bir araya gelmesi için büyük çaba gösteriyor. Adidas’da sektörde önemli bir yere sahip olan gmoney ile işbirliği yaptı. Ancak Adidas, hem gmoney hem de Bored Ape Yatch Club ile nasıl bir işbirliği yapılacağının ayrıntılarını henüz açıklamadı.

Punks Comic ise, belki de şimdiye kadar ortaya çıkan en ilginç NFT projeleri arasında. Bu koleksiyonda yer alan her NFT aynı zamanda koleksiyonculara Punks adlı bir çizgi roman da veriyor. Punkscomic ise Adidas gerçekleştirdiği Twitter Spaces sohbet odasında bu Metaverse dünyaya özel bir çizgi roman NFT koleksiyonu oluşturacağını açıkladı.
Adidas’ın paylaştığı Metaverse linki ise Türkiye üzerinden kolay kolay açılmıyor. Buradan aplikasyon linkine tıkladığınızda ise Adidas Confirmed uygulaması karşımıza çıkıyor. Ancak bu uygulamada ülkemizde kullanılamıyor. Buna karşın Adidas henüz Metaverse dünyanın kapılarını açmış değil. Yine Kasım ayı sonunda Coinbase‘in NFT pazarından da destek alacağı düşünülen Adidas’ın bu Metaverse projesine Coinbase borsasını dahil edip etmeyeceği de merak konusu.

Fırsat Ürünleri
Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

iPhone 13 Serisi, Şimdiye Kadarki En Pahalı iPhone Olabilir: İşte Nedeni

0
Apple'ın eylül ayında düzenlemesi muhtemel lansman etkinliğine günler kala, çok konuşulacak bir iddia gündeme geldi. DigiTimes'a göre TSMC'nin işlemci fiyatlarına yüzde 20'ye varan zam...

Kuzey Kore, atletlerini korumak için Tokyo Olimpiyatları’na katılmayacak

0
Kuzey Kore Japonya'nın başkenti Tokyo'da bu yaz gerçekleştirilecek Olimpiyat Oyunlarına, atletlerini Covid-19'dan koruma amacıyla katılmayacağını açıkladı. Bu karar, Güney Kore'nin oyunları kullanarak Kuzey Kore ile...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-