Netflix Türkiye’den Abonelik Ücretlerine Dev Zam!

Netflix, dünyanın pek çok bölgesinde yaptığı zamların ardından en sonunda ülkemizdeki fiyatlarında da zam kararı aldı. Yeni fiyatlarla birlikte standart paketin yeni fiyatı, 4K çözünürlük sunan özel paketin eski fiyatını geçti.

Geçtiğimiz haftalar boyunca dünyanın pek çok ülkesinde geçerli olan fiyatlarına zam yapan Netflix, en sonunda ne yazık ki ülkemizde de benzer bir karara imza attı. Netflix Türkiye, bugün tüm üyelik paketlerinin ücretlerinde yeni zamlı fiyata geçiş yaptı. Tüm paketlerin fiyatı %40 oranında zamlandı.

Netflix Türkiye’nin paket fiyatları, 480p SD video kalitesi sunan temel paket için 37,99 TL, 1080p FullHD video kalitesi sunan standart paket için 57,99 TL ve 4K+HDR video kalitesi sunan özel paket için 77,99 TL olarak güncellendi. Netflix’in eski ve güncel abonelik fiyatları şu şekilde şekillendi:

  • Temel paket (480p çözünürlük): 26,99 TL -> 37,99 TL
  • Standart paket (1080p çözünürlük): 40,99 TL -> 57,99 TL
  • Özel paket (4K+HDR çözünürlük): 54,99 TL -> 77,99 TL

Gördüğümüz bu fiyatlar her ne kadar yüksek olsa da mevcut döviz kuru göz önüne alındığında aslında Netflix’in halen Türkiye’deki fiyatlarında büyük bir avantaj sunduğu söylenebilir. Zira Netflix’in yurt dışı fiyatları 9,90 dolardan (145 TL) başlıyor. Öte yandan Netflix’in fiyatlarına zam getirmesi, ülkemizdeki mevcut ve yakında gelecek olan (Disney, HBO Max) diğer platformların da çok yakında benzer zamlara imza atması anlamına geliyor olabilir.

Netflix Türkiye Paket Fiyatları 2022

Son yılların en popüler çevrimiçi dizi ve film izleme platformu olan Netflix, Türkiye’de de yoğun ilgi görmekte. Neredeyse herkesin bütçesine hitap etmeye çalışan bu platformun 2022 güncel fiyatlarını, Netflix’ nasıl üye olunacağını ve hesabınızı nasıl sileceğinizi bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Netflix, çektiği yerel diziler ile Türkiye’de gittikçe daha da popülerleşiyor. Aylık abonelik sistemiyle yüzlerce film ve dizi seçeneği sunan bu platform sayesinde televizyona olan ihtiyacımız giderek azalıyor. Netflix, izleyicilerine üç farklı abonelik sistemi sunduğu için neredeyse herkesin bütçesine hitap ediyor.

Özellikle televizyonda film veya dizi izlemek için satın aldığımız ücretli kanalları ödediğimiz paraları düşününce, Netflix üyelik ücretleri sunduğu yüzlerce dizi ve filmle büyük avantaj sağlıyor.

Netflix üyelik ücretleri:

Temel üyelik: 37,99 TL/ay – Tek cihaz, SD çözünürlük

Standart HD: 57,99 TL/ay – İki cihaz, HD çözünürlük

Özel Ultra HD: 77,99 TL/ay – 4 cihaz, Full ve Ultra HD çözünürlük

Fırsat Ürünleri

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

Kuzey Kore, atletlerini korumak için Tokyo Olimpiyatları’na katılmayacak

0
Kuzey Kore Japonya'nın başkenti Tokyo'da bu yaz gerçekleştirilecek Olimpiyat Oyunlarına, atletlerini Covid-19'dan koruma amacıyla katılmayacağını açıkladı. Bu karar, Güney Kore'nin oyunları kullanarak Kuzey Kore ile...

Bakan Koca: Tüm okullar zamanında açılacak

0
Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından konuşan Bakan Koca, yüz yüze eğitim için tüm imkanların seferber edildiğini söyledi. Öğrencilerin her zaman öncelik olduğunu ifade eden...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-