Uzay Teleskobu artık telefonunuzda!

Günümüze kadar defalarca ertelenen ve üzerinde sayısız değişiklik yapılan James Webb Uzay Teleskobu‘nu yakından görmek istiyorsanız yapay bir şansınız var. Google ve NASA ortaklığıyla oluşturulan AR görüntüsü sayesinde bu efsanevi gök cismini detayı detayına incelemeniz mümkün.

James Webb Uzay Teleskobu, Google AR’da yerini aldı

Google’ın AR kütüphanesinde pek çok tür hayvan ve bitki yer alıyor. Hayvan ve bitkileri gerçeğe yakın şekilde görmek ve odanızda ne kadar yer kapladıklarıyla kıyaslamak için Google uygulamasından faydalanmanız mümkün. Yıllardır kullanıcılara sunulan bu özellik zaman zaman uzayla ilgili öğeleri de getiriyordu. Bugün kütüphaneye James Webb Uzay Teleskobu da eklendi. Uzay meraklılarıyla birlikte büyüyen bu teleskobu yakından görmek için tek şansınız muhtemelen bu.

James Webb’in AR tasarımını görüntülemek için mobil cihazınızdan Google uygulamasını açın ve ‘James Webb Uzay Teleskobu’ aramasını yapın. Bunun ardından arama sonuçlarının başında AR önizlemesini göreceksiniz. Tıklamanızın ardından arka kamera açılacak ve böylelikle teleskobun detaylarını yakından inceleyebileceksiniz.

Google, bu özelliğin Google kütüphanesine eklendiğini bir blog yazısıyla duyurdu. Yalnızca mobil uygulamadan erişilebilen AR görüntüsü, James Webb’in şu ana kadarki en detaylı dijital yansıması olmasıyla da dikkat çekiyor.

James Webb için nihayet zaman geldi

İlk fırlatma kararı 2007 yılında gelen bu devrimsel çalışma için ertelemeler bitmek bilmemişti. Sürekli birkaç yıllık ertelemeler duyduk ve en sonunda bekleyiş sona erecek gibi görünüyor. 22 Aralık’ta gerçekleşecek fırlatma ile binlerce kişilik ekibin binlerce saatlik çalışması tamamlanacak ve James Webb teleskobu, yaklaşık 10 yıl görev yapmak üzere uzayn derinliklerini keşfedecek.

Fırsat Ürünleri

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
2
+1
1
+1
1
+1
5
+1
0
+1
0
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

Deathloop, Game Pass Abonelerine Ücretsiz Oluyor

0
Bundan tam bir yıl önce piyasaya sürülen ve Dishonored gibi efsane bir serinin geliştiricileri tarafından üretilen Deathloop, bugün sevindirici ...

God of War’un Geliştirme Sürecini Anlatan Belgesel Geliyor

0
Geçtiğimiz günlerde 1. yıl için bir teşekkür görüntüsü ve PS4 dinamik teması yayımlanan God of War için bugün bir belgesel duyurusu yapıldı ...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-