2021 LGS soru ve cevap anahtarı kitapçıkları ne zaman yayınlanacak?

LGS soruları ve cevap anahtarı kitapçıkları ne zaman yayınlanır? 2021 LGS sonuçları haziranda açıklanacak.

Bir milyonu aşkın öğrencinin heyecanla beklediği Liseye Geçiş Sınavı (LGS) geçen yıl olduğu gibi, iki oturum şeklinde bugün gerçekleştiriliyor. LGS ’nin 09.30’da başlayan birinci oturumu tamamlanırken adaylara Türkçe, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve İngilizce sözel soruları yöneltildi. İkinci oturumda ise öğrenciler, Matematik ve Fen Bilimleri LGS sayısal soruları için ter döküyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) LGS soruları ve cevap anahtarı kitapçığının yayınlamasının hemen ardından 2021 LGS sınav soruları ve cevapları sitemizde olacak. LGS sonuçları ise 30 Haziran tarihinde açıklanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından gerçekleştirilen 2021 LGS ‘nin birinci oturumu sona erdi. 09.30’da başlayan ilk oturumda öğrencilere, Türkçe, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve İngilizce sözel soruları yöneltildi. 11.30’da başlayan ikinci oturumda ise Matematik ve Fen Bilimleri sayısal soruları öğrencilere sorulacak.

LGS SORULARI VE CEVAPLARI REDZEEN ‘DE OLACAK!

ÖSYM

Sınav bitiminin ardından gözler Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) yayınlayacağı LGS soruları ve cevapları açıklamasına çevrilecek. 2021 LGS sınav soruları ve cevap anahtarı kitapçığı sayısal ve sözel soruları ile redzeen’de yer alacak.

LGS KAÇTA BAŞLAYACAK VE KAÇTA BİTECEK?

Geçen yıl olduğu gibi 2021 yılında da iki oturum halinde gerçekleştirilecek sınavda öğrencilere hepsi çoktan seçmeli toplam 90 soru sorulacak. Birinci oturum Türkiye saatiyle 09.30’da, ikinci oturum ise 11.30’da başlayacak.

Birinci oturumda öğrencilere Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soru sorulacak ve 75 dakika yanıtlama süresi verilecek. İkinci oturumda ise öğrencilere matematik ve fen bilimleri derslerinden toplam 40 soru sorulacak ve 80 dakika süreleri olacak.

ÖĞRENCİLER VE YAKINLARI 6 HAZİRAN PAZAR GÜNÜ SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINDAN MUAF OLACAK

İçişleri Bakanlığının genelgesine göre, sınava girecek öğrencilerin acil iş ve işlemlerinin görülebilmesi amacıyla nüfus müdürlükleri 5 Haziran 2021 Cumartesi günü 10.00-16.00 saatleri arasında, 6 Haziran 2021 Pazar günü ise 07.00-10.00 saatleri arasında açık bulundurulacak.

Sınava girecek öğrenciler ile yakınları/refakatçileri ve sınav görevlilerinin sınav yerlerine ulaşımlarında herhangi bir aksama yaşanmaması için şehir içi toplu taşıma sefer sayılarının artırılması dahil her türlü tedbir belediyelerce alınacak.

Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan 6 Haziran 2021 Pazar günü, sınava girecek öğrenciler ile beraberlerindeki refakatçi ve/veya yakınları, 07.00-15.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

LGS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sınav sonuçları, 30 Haziran 2021’de “www.meb.gov.tr” internet adresinden ilan edilecek. Öğrencilere sınav sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmeyecek.

E – OKUL VBS GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
3
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
2
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

Şubat Ayı Açlık ve Yoksulluk Sınırı Açıklandı!

0
Geçtiğimiz ay açlık sınırının asgari ücret seviyesine geldiğini gösteren Türk-İş, şubat ayına ilişkin paylaştığı verilerle açlık sınırının asgari ücretin üstüne çıktığını açıkladı. Yoksulluk sınırı...

Sanayi’de Elektriğe Devasa Zam!

0
Sanayi'de Elektriğe Devasa Zam! İşte Satın Aldığımız Tüm Ürünlerin Fiyatına Yansıyacak Zammın Detayları... (adsbygoogle = window.adsbygoogle ||...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-