Bakan Varank Açıkladı! Uzaya Gitmek İçin Kaç Kişi Başvurdu?

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Erdoğan’ın duyurduğu Milli Uzay Programı kapsamında uzaya gönderilecek Türk vatandaşı için 31 bin başvuru yapıldığını açıkladı.

Mustafa Varank, İstanbul Yaratıcılık Ağı Projesi tanıtım toplantısında konuştu. Varank, uluslararası uzay istasyonuna başvuru yapmak üzere sisteme kaydını yaptıran vatandaşların sayısını açıkladı.

Varank, ‘Siteyi 4 milyon vatandaşımız ziyaret etti. Burada başvuru yapmak üzere sisteme kaydını yaptıran vatandaş sayımız 31 bin. ‘Ben uzaya gitmek için şartları taşıyorum’ diyerek kaydını tamamlayan vatandaş sayımız da şu an 225. Dolayısıyla ben bu ilginin artarak devam edeceğine inanıyorum’ dedi.

Moon Bilişim Asansör Reklam Fiyatları

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

Beşiktaş’ta yıldız futbolcu için transfer teklifi geldi! İşte verilen yanıt

0
Beşiktaş'ta son dakika transfer haberi... Siyah beyazlıların bu sezon kazandığı çifte kupada büyük pay sahibi olan yıldız futbolcusuna transfer teklifi geldi. Bizzat Beşiktaş Kulübü'ne...

İnsanın Hayat Kalitesini Düşüren Mide Bulantısına İyi Gelen 9 Besin

0
Kişiye göre değişen farklı yoğunluklarda olsa da herkes hayatının bir döneminde mutlaka mide bulantısı yaşamıştır. Hayat kalitesini büyük oranda düşüren ve pek çok farklı...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-