YouTube Disney krizinde milyonları ilgilendiren gelişme!

Google’ın isteğe bağlı TV ve canlı yayın hizmeti YouTube TV, kanal taşıma ücretleri konusunda anlaşmaya varılamaması nedeniyle Disney’e ait çoğu kanalı kaybetmişti. İkili arasındaki kriz sonucu Disney ile bağlantısı bulunan ESPN, National Geographic, FX, ABC gibi kanallar 18 Aralık’ta platformdan kaldırılmıştı. Aboneler ise üyeliklerini iptal etmişti.

Disney, konuyla ilgili açıklamasında YouTube TV’nin “adil bir anlaşmaya varmayı reddettiğini” iddia ederken; YouTube cephesi ise “kullanıcılarımız adına savunuculuk yaparak Disney ile görüşmeye devam edeceğiz” ifadeleriyle topu dünyanın en büyük medya şirketine atmıştı. Son olarak tarafların nihayet bir uzlaşmaya vardığı duyuruldu.

Disney ile YouTube TV barıştı

YouTube TV, resmi Twitter hesabından paylaştığı duyuru ile Disney’e ait kanalların platforma yeniden eklendiğini açıkladı. Anlaşmazlık nedeniyle ABC, ESPN gibi kanalları izleyemeyen kullanıcılara ise telafi niteliğinde bir indirim yapacağını belirten şirket, tek seferliğe mahsus abonelik fiyatında 15 dolar indirime gidileceği bilgisini paylaştı.

YouTube TV’ye abone olmak için normalde aylık 64,99 dolar ödenmesi gerekiyor. Ancak 18 Aralık’ta yaşanan sorundan etkilenen kullanıcılar bir faturalandırma dönemi geçerli olmak suretiyle hizmete 15 dolar indirimli erişebilecekler. Şirket açıklamasında şunları söyledi:

Disney ile bir anlaşmaya vardığımızı ve ESPN ve FX gibi kanallara ve daha önce Kitaplığınızda bulunan Disney kayıtlarına erişimi yeniden sağlamaya başladığımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Yerel ABC istasyonunuz da gün boyunca açılacaktır. Fiyatınız 64,99 dolara dönecek. Ancak etkilenen tüm üyeler bir kerelik 15 dolar indirim almaya devam edecek. Her zaman olduğu gibi, üyeliğiniz için teşekkür ederiz. Bizden daha fazla ayrıntı içeren e-posta beklemeye devam edin.

Disney ile anlaşma sağlanamadığı için; FX, FXX, National Geographic, National Geographic Wild, ESPN, ESPN2, ESPNU, ESPNEWS, SEC Network, ACC Network, ABC News Live, Disney Channel, Disney Junior, Disney XD gibi kanallar YouTube TV’den kaldırılmıştı. Şirket, üyeliğini iptal eden kullanıcıları en büyük rakiplerinden olan Hulu’ya kaptırma tehlikesini kısa süreliğine atlattı.

Fırsat Ürünleri

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

Araç alıp satacaklar yüzde 10 detayına dikkat! Mart ayından itibaren başlıyor

0
İkinci el otomobil alım-satımı son günlerde yeniden ivme kazandı. Araç satışının yanı sıra kiralama şirketlerinin rezervasyonları da şimdiden dolmaya başladı. Uzmanlar, özellikle bahar aylarında...

Yerli Aşı TURKOVAC’ın Faz-3 Sonuçları Açıklandı

0
Geçtiğimiz günlerde acil kullanım onayı alan ve üçüncü doz olarak uygulanmaya başlayan TURKOVAC'ın merak edilen Faz-3 çalışma sonuçları açıklandı. <!-- Yatay Reklam Bandi 3...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-