Ücretsiz E-Kurs Başvuru Nasıl Yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Destekleme ve Yetiştirme Kursları başvuru tarihleri duyuruldu. Başvuru tarihlerinin yaklaşmasıyla birlikte detaylar da araştırılmaya başladı. Peki, e-Kurs başvurusu nasıl yapılır? DYK öğrenci, öğretmen başvuru tarihleri nedir? İşte e-Kurs DYK başvuru sayfasıyla ilgili bilgiler..

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başvurusu ile ilgili detaylar gündemde yer alan konular arasında. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) başvuruları devam ediyor. Öğretmenler için verilen süre uzatıldı. Öğrenci başvuruları ise devam ediyor.

DYK NE ZAMAN BAŞLIYOR, NE ZAMAN BİTİYOR?

21 Haziran’da başlayan Destekleme ve Yetiştirme kursları başvuru işlemleri 27 Haziran 2021 tarihine kadar devam edecek. Kurs sınıflarının oluşturulması 28 Haziran- 04 Temmuz 2021 tarihleri arasında. Kurslar 5 Temmuz-27 Ağustos tarihleri arasında yapılacaktır.

DYK E-KURS ÖĞRETMEN BAŞVURU TARİHLERİ

21-25 Ağustos tarihleri arasında başvuruları alınan öğretmenler için ek süre verildi. DYK öğretmen başvuruları 28 Ağustos Cuma’ya kadar alınmaya devam edecek.

DYK kursu öğretmen başvuruları 21 Ağustos tarihinde başladı. 21-25 Ağustos 2020 tarihleri arasında, öğretmen başvurularının alınması ve ücretli öğretmen başvurularının il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması işlemleri gerçekleştirilecek.

Kurslarda görev almak isteyen öğretmenler, Bakanlıkça yayımlanan kılavuzda belirlenen takvime göre e-Kurs Modülü üzerinden veya millî eğitim müdürlüklerine şahsen başvuruda bulunur. Kurslarda görev alacak öğretmenler, başvuruda bulunan öğretmenler arasından veli ve öğrencilerin tercihleri de dikkate alınarak görevlendirilir. Kurslarda, belirtilen nitelikleri taşımaları kaydıyla diğer okullarda görevli öğretmenlerden görevlendirme yapılabilir.

Kadrolu/sözleşmeli öğretmenler, kurs merkezi tarafından belirlenen derslerden Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 9 No’lu Kararı çerçevesinde; atama branşları ile okutabilecekleri diğer derslerden kurs başvurusunda bulunabilirler.

Kadrolu/sözleşmeli öğretmenler, iş takviminde belirtilen başvuru süresi içinde kadrolarının veya MEBBİS’te görevlendirme kayıtlarının bulunduğu ilçe sınırlarında bulunan kurumlardan birisini tercih edebilir. Tercihleri dışında da görev almak isteyen öğretmenler e-Kurs Modülü üzerinden ilçedeki öğretmen ihtiyacı bulunan herhangi bir kurs merkezinde görev alma talebinde bulunur.

Kurslarda görev almak isteyen ücretli öğretmenler, aday öğretmen olarak atama şartlarını taşımaları hâlinde, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 9 No’lu Kararı çerçevesince okutabilecekleri derslerden e-Kurs Modülü üzerinden kurs başvurusunda bulunabilirler.

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
1
+1
3
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

Ünlü Ekonomist Hanke, Yeni Ekonomik Sistem İçin ‘Başarısız Olmaya Mahkum’ Dedi!

0
Türkiye’de hükümet Türk Lirası’ndaki değer kaybını durdurmak için “kur korumalı lira mevduatını” devreye aldı. Hükümetin attığı son adımları değerlendiren Johns Hopkins Üniversitesi Profesörü Steve Hanke, geçici bir rahatlama sağlasa...

Alkol yasağı: Covid kısıtlamaları kapsamında hangi ülkeler, neden alkollü içecek satışını...

1
Türkiye'de 29 Nisan-17 Mayıs arası "tam kapanma" adı verilen Covid-19 salgını önlemleri kapsamında, Tekel bayiler de istisna dışında kaldığı için kapalı olacak. Bazı market zincirlerinde...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-