Half-Life 2, Hayran İmali Bir Modla VR İle Oynanabilir Oldu

{<script async src=”https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-7491769855493458″ crossorigin=”anonymous”></script> <!– Redzeencom –> <ins class=”adsbygoogle” style=”display: block;” data-ad-client=”ca-pub-7491769855493458″ data-ad-slot=”3044396316″ data-ad-format=”auto” data-full-width-responsive=”true”></ins> <script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
</script>}

Half-Life serisi çok uzun vakittir oyunseverlerin gözdelerinden biri olsa da, asla bir oyunun üçüncüsünü çıkarmayan Valve bu seriyi de ikide bırakmış, sonrasında sanal gerçeklik gözlüğü ile oynanan Half-Life: Alyx’i çıkarmıştı. Half-Life dünyasını sanal gerçeklikte keşfetmeyi sevdiyseniz tam size nazaran olan bir mod ortaya çıktı. 

Source VR Mod Team adlı hayran grubu tarafından geliştirilen yeni bir Half-Life 2 modu Steam atölyesinde fiyatsız bir formda yerini aldı. Bu modun özelliği ise oyunu bilgisayar ekranından sanal gerçeklik gözlüklerine taşıyor olması. 

Half-Life 2’yi hiç bu türlü “görmediniz”

Yeni mod şu anda açık betada bulunuyor olsa da, Half-Life 2’nin tek oyunculu modunu en başından sonuna kadar sanal gerçeklikte deneyimlemeyi mümkün hale getiriyor. Source VR Mod Team’in, Half-Life: Alyx’te yer alan pek çok özelliği Half-Life 2’yi modernleştirmekte kullandığı ve oyunu çağdaşlaştırdığı görülebiliyor. Örneğin 2020 yılında çıkan oyundaki ile birebir biçimde silah değiştirilebiliyor. 

Sanal gerçeklik ile birlikte gelen öteki değişiklikler ortasında yeni opsiyonel lazer görüşü, omuz üstü cephane taşıma, elle tekrar doldurma ve çift silah kullanabilme yer alıyor. Hatta bu mod, oda boyutunda hareket imkanı da sunuyor. Geliştirici takım ise şimdi geliştirme sürecinin tamamlanmadığını lakin bu durumun oyuncuların aldığı keyfi azaltmadığını söylüyor. Moda gelen yorumlar da çok olumlu olarak gözüküyor.

Black Mesa üzere Half-Life 2: VR Mod da aslında uzun vakittir bekleniyordu. Birinci olarak 2017 yılında duyurulan proje, 2021 yılına kadar sessiz sedasız ilerletilmişti.

VR mod nasıl indirilir?

Modu kullanabilmek için birinci olarak Half-Life 2’nin orjinal versiyonuna sahip olmanız ve oyunu indirmeniz gerekiyor. Sonrasında ise buraya tıklayarak Steam sayfasına gidebilir ve ‘Şimdi Yükle’ seçeneğine basarak Half-Life 2’de VR moduna sahip olabilirsiniz.

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

2022 Yılında Trafik Cezaları Ne Kadar Olacak?

0
TÜİK'e göre 2022 yılı yeniden değerleme oranı, yüzde 36,2 olarak kayıtlara geçti. Peki bu oran, trafik cezalarına yansıtılırsa ne olur? İşte yeniden değerleme oranına...

Fortnite Dünya Kupası Elemeleri’nde 1.100 Kişi Yasaklandı

1
Geçtiğimiz günlerde başlayan ve e-spor dünyası için de kıymetli bir aktiflik olan Fortnite Dünya Kupası Elemeleri, rekabete sahne olduğu ...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-