Epic Games, GTA V çekilişi sırasında 7 milyon yeni kullanıcı kazandı

Epic Games ve Apple davası, her iki şirketin de sırlarını ortaya çıkarmaya devam ediyor.

Verdiği ücretsiz oyunlar ile yeni kullanıcılar kazanarak Steam karşısında şansını artırmak için çabalayan Epic Games’in ücretsiz GTA V vererek ne kadar kullanıcı kazandığı ortaya çıktı.
Epic Games’in yaklaşık bir yıldır Apple ile devam eden ‘kavgası’ ve şirketler arasında devam eden dava, önemli bilgilerin de ortaya çıkmasını sağlıyor. Epic Games, uzun zamandır pek çok oyunu ücretsiz olarak sunuyor ve bu taktik ile yeni kullanıcılar kazanmayı ve Steam karşısındaki yerini güçlendirmeyi hedefliyor.

Bu plan dahilinde Epic Games’in ücretsiz olarak dağıttığı oyunlardan biri de GTA V olmuştu. Epic Games – Apple davasında yer alan son belgelerden birinde ise Epic Games’in bu hamle ile ne kadar büyük bir başarı yakaladığı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz sene Epic Games GTA V’i ücretsiz olarak verdiğinde yaşanan yoğunluk sebebiyle sunucular çökmüş, olay büyük ses getirmişti. Ancak Epic Games’in bundan kazancının ne olduğuna dair kesin bir bilgi yoktu. Mahkeme belgelerinde, Epic Games’in bu hamle ile 7 milyondan fazla yeni kullanıcı kazandığı ortaya çıktı.

Epic Games’in GTA V ile yakaladığı başarıya en yakın olan diğer oyunlar ise 2,5 milyon yeni kullanıcı ile Civilization 6 ve 1 milyon yeni kullanıcı ile Subnautica oldu. Ancak tüm bu büyük başarılara rağmen Epic Games’in Steam’e yetişmek için hâlâ çok yolu var.

Epic Games güncel aylık aktif kullanıcı sayısını 58 milyon olarak açıkladı. Steam’de ise bu sayı 120 milyon. Başlangıçtaki büyümesinin ardından bir süredir bir yavaşlama dönemine giren Epic’in Steam karşısında şansını artırmak için bir süre daha ücretsiz oyun vermesi gerekecek gibi görünüyor.
Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
1
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
- Reklam-
- Reklam-

BioNTech’in mRNA Yöntemini Kullanan Kanser Tedavisinin İnsanlı Deneyleri Başladı

0
BioNTech, Covid-19 aşılarında birçok ülkede kabul gördükten ve olumlu dönütler aldıktan sonra şimdi de kanser hastalığına odaklandı. Kansere yönelik çalışmalara başlayan BioNTech, fare denemelerinde...

Telefon ve İnternet Faturalarına Zam Geliyor: Özel İletişim Vergisi Zam Oranı...

0
Her türlü mobil elektronik haberleşme ve internet gibi hizmetlerden alınan Özel İletişim Vergisi, bugün yayımlanan Resmî Gazete ile birlikte %36,2 oranında artırıldı. Bununla birlikte...
- Reklam-
- Reklam-

Popüler İçerikler

- Reklam-
- Reklam-
- Reklam-